ח' תמוז התשפ"ד
14.07.2024
הבכירים נוטשים

הטלטלה במרצ נמשכת: גם השרה מודיעה על "פסק זמן מהכנסת"

השרה להגנת הסביבה וחברת הכנסת תמר זנדברג הודיעה הבוקר כי לא תתמודד לכנסת הבאה. "החלטתי לקחת הפסקה", כתבה בפוסט לתומכיה. "עכשיו זה יהיה הוגן לפנות את המקום לאחרים שימשיכו אותו, חשוב לי להדגיש שאתגייס לטובת הבחירות ושאסייע למרצ"

הטלטלה במרצ נמשכת: גם השרה מודיעה על "פסק זמן מהכנסת"
מליאת הכנסת צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

יו"ר מרצ לשעבר, השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג הודיעה היום (שישי) כי לא תתמודד לכנסת הבאה. זנדברג הודיעה כי החליטה לקחת הפסקה מהחיים הפוליטיים. הודעתה מגיעה אחרי טלטלה נוספת שחוותה המפלגה השבוע כששר הבריאות ניצן הורוביץ הודיעה גם הוא כי לא יתמודד בבחירות הקרובות על ראשות המפלגה, גם השר עיסאווי פריג' הודיע כי לא יתמודד בבחירות הקרובות לכנסת.

בפוסט שפרסמה זנדברג היא מנמקת את ההחלטה: "בימים ובשבועות האחרונים התבוננתי על המערכת הפוליטית קצת ממרחק" פותחת זנברג. "מרחק שלקחתי לעצמי. אחרי תשע שנים בכנסת ובממשלה, וכמעט 19 בעולם הציבורי והפוליטי, המבט שלי מפוקח. לא בלי דאגה, אני מלאת אמונה ואופטימיות על העתיד של מרצ, השמאל וגוש השינוי, ועל האפשרות הריאלית לשפר את מצבו במערכת הבחירות החמישית; אבל חלחלה בי ההכרה שהנסיון החמישי יהיה בלעדיי. נתתי למסע הזה את המקסימום שלי. כחברת כנסת, כיושבת ראש המפלגה, כשרה, באופוזיציה ובקואליציה, שירתתי תמיד את הדרך ואת הציבור. אני מאמינה ששיניתי והשפעתי, ועכשיו זה יהיה הוגן לפנות את המקום לאחרות ואחרים שימשיכו אותו. אני רוצה להודות לחברות והחברים הרבים שכתבו, התקשרו, הפצירו בימים האחרונים. תודה על האמונה והחברות, תודה על השיחות העמוקות, וסליחה שאין לי תשובות טובות יותר נכון לעכשיו. נמשיך ביחד, פשוט ממקום אחר".

"כמו רבים, ממשיכה זנדברג וכותבת, "גם אני מרגישה שהפוליטיקה קצת השתגעה. דווקא השנה האחרונה, שנה יוצאת דופן שבה זכיתי לעבוד במשרה מלאה עבור הסביבה הישראלית ולשרת במאה אחוז את האינטרס הציבורי, חידדה עבורי את הפער שבין העשיה הנשגבת הזאת ובין הפוליטיקה שכרוכה בה, שנדמית יותר ויותר צינית, משוסעת וחסרת מוצא. באיזשהו שלב, הגלגל המפורסם שכל פוליטיקאי שואף להישאר עליו, מרגיש כמו סיבוב במקום במירוץ לשום מקום. זה הזמן שלי לרדת ממנו. חשוב לי להדגיש שאתגייס לטובת הבחירות ושאסייע למרצ, לשמאל ולגוש השינוי בכל כוחותיי".

השרה מסכמת את הקדנציה במשרדה וכותבת: "אסיים את הקדנציה הקצרה מדי כשרה להגנת הסביבה ובחודשים שנותרו אשלים את המשימות במשרד החשוב הזה, החשוב מכל משרדי הממשלה. אני גאה על המהפכה שהובלתי השנה: על שניערתי את המשרד להגנת הסביבה מאבק וממקומו השולי סביב שולחן הממשלה לטובת אנרגיה מחודשת, על שהפחתי גאוות יחידה במשרתי הציבור המסורים ובמגיני הסביבה; על שהובלתי את המאבק במשבר האקלים ובהיערכות הישראלית אליו והכנסתי אותו לראש סדר העדיפויות הלאומי; על התכנית פורצת הדרך לחברה הערבית, שאני משוכנעת שתוביל לעידן חדש של צדק ושוויון במצב הסביבה; על שינוי הדיסקט והמעבר מהתגוננות ליוזמה בהגנה על משאבי הטבע, על השטחים הפתוחים, על הים, הנחלים, האויר וחיות הבר; על התכנית המהפכנית לחינוך הסביבתי שתעצב את עולמו של הדור הצעיר, ותחנך אותו לדרוש מאיתנו לתקן את מה שהרסנו".

חשוב לי לבנות מקום מרכזי בפוליטיקה החדשה והעתידית למאבק במשבר האקלים, לסביבה בריאה ומקיימת, בגובה שווה למאבקים שלנו לצדק, שוויון, דמוקרטיה, שותפות יהודית-ערבית ושלום. זו משימת חיים שאין לי כוונה להיבטל ממנה.

זנדברג מסכמת את הפוסט וכותבת: "בימים האחרונים מלווה אותי המשפט המפורסם של דיקנס: ״אלה היו הטובים שבזמנים, אלה היו הרעים שבזמנים; היה זה עידן החוכמה, היה זה עידן הטיפשות; היה זה תור האמונה, היה זה תור הספקנות; היו אלה ימים של אור, היו אלה ימים אפלים; היה זה אביב התקווה, היה זה חורפו של ייאוש; הכול היה אפשרי, דבר לא היה אפשרי״. תודה על הזכות לשרת אתכם ואתכן. להתראות בקרוב".

מרצ תמר זנדברג ניצן הורביץ עיסאווי פריג' בחירות לכנסת ה-25

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד