י"ט תמוז התשפ"ד
25.07.2024
ישפיע על הבאים להתפלל?

מאות עובדים שובתים: הופסקו הסיורים במנהרות הכותל

ההסתדרות הכריזה על שביתה בקרן למורשת הכותל; השביתה הוכרזה על רקע מבוי סתום במו"מ לחתימה על הסכם קיבוצי לעובדים, פגיעה בתנאי העבודה ומעבר להעסקה באמצעות חברות כוח אדם

מאות עובדים שובתים: הופסקו הסיורים במנהרות הכותל
בדיקת תקינות לאבני הכותל צילום: הקרן למורשת הכותל

ההסתדרות הכריזה הבוקר על שביתה בקרן למורשת הכותל המערבי, שתימשך מספר שעות. בהמשך ישקלו צעדים נוספים.

 השביתה רלוונטית לכ-600 עובדים ובמסגרתה הופסקו הסיורים במנהרות הכותל והעבודות במשרדי הנהלת הקרן.

לפני יותר משבועיים הוכרז סכסוך עבודה במקום, בעקבות מבוי סתום במשא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי ראשון שישפר את תנאי התעסוקה של עובדי הקרן, וכן פגיעה בתנאי העבודה ומעבר להעסקת עובדים באמצעות חברות כוח אדם.

בעילות לסכסוך העבודה שהוכרז בקרן צוין כי: "המעסיק מתנהל בסחבת מכוונת ובחוסר תום לב במשא ומתן, ומסרב באופן עיקש לכל הצעה מצד נציגות העובדים. המעסיק פוגע בתנאי העבודה של העובדים בכך שהוא משנה באופן חד-צדדי את שכרם והיקף משרתם". 

עוד צוין כי המעסיק קולט עובדים חדשים באמצעות חברות כוח אדם בתפקידים שאוישו קודם על ידי עובדי הקרן, וכי ישנה "התנכלות המעסיק לחברי ועד העובדים, במטרה להחליש את כוחה של נציגות העובדים ולפגוע ביחסי העבודה הקיבוציים". 

 יו"ר מרחב ירושלים בהסתדרות, דני בונפיל, מסר בתגובה: "הם הפכו את העובדים לעבדים. העובדים מקבלים את המשכורות הנמוכות ביותר במשק, ובשנים האחרונות אנו מנסים להגיע להסכם קיבוצי, אך ההנהלה עושה הכל כדי לא לאפשר זאת. לכן, לא הייתה לי ברירה אלא להשבית את המקום לכמה שעות, ולאחר מכן, אם נצטרך, גם לכמה ימים".

יו"ר ועד עובדי הקרן למורשת הכותל המערבי, אמיר תשובה, אמר: "אנחנו רוצים להגיע להסכם קיבוצי, אך ההנהלה 'מורחת' אותנו כבר ארבע שנים. בארבע השנים הללו החליפו כ-80% מהעובדים והביאו עובדי חברות כוח אדם. מתנכלים לוועד, נותנים לנו להרגיש לא רצויים, ולא מוכנים לשתף איתנו פעולה. היועצים מקבלים מיליונים והעובדים נשארים עניים".

הקרן למורשת הכותל המערבי עוסקת בביצוע עבודות פיתוח, שימור ואחזקה של הכותל המערבי, ניהול החפירות במנהרות הכותל, הצגת תערוכות והוצאת פרסומים הקשורים לכותל.

 

הכותל המערבי תיירות שביתה מנהרות הכותל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד