י"ג ניסן התשפ"ד
21.04.2024
מתוך אלפי נרשמים

עשרות חרדים החלו את המחזור השלישי של "פרדס" לשילוב בגופי הביון והמודיעין בישראל

מתוך אלפי נרשמים עברו את הסינון המוקפד והמקצועי רק עשרות מתעניינים שהתחילו את המסלול בפועל | הרב משה קהן, מייסד ויו"ר פרדס: "אנו פועלים במטרה לאפשר לאדם חרדי שילוב מותאם וראוי בגופי הביטחון והמודיעין"

עשרות חרדים החלו את המחזור השלישי של "פרדס" לשילוב בגופי הביון והמודיעין בישראל
הרב קהן ונבחרי המחזור החדש צילום: באדיבות המצלם

לאחר שבועות של הרשמה אינטנסיבית, במהלכם נרשמה התעניינות גבוהה מצד רבים בציבור החרדי בתוכנית הלימודים הייחודית של "פרדס", המיועדת למעוניינים להשתלב בגופי הביון והמודיעין הסודיים ביותר של מדינת ישראל, למרות שלא שירתו בצה"ל ולא למדו ליב"ה, נפתחה המכינה לקראת המחזור השלישי של תכנית הלימודים עצמה שתחל מיד אחרי חגי תשרי.

מבין אלפי הנרשמים, רק כמה עשרות בודדים הצליחו לעבור את מרכזי ההערכה הייחודים והידועים ברמה המקצועית חסרת התקדים המשלבים מדדים מגוונים, בהובלתה של ד"ר אורית רייטר, שנמנתה בעבר על מפעילי מרכזי ההערכה והמיון בשירותי הביטחון הישראליים והיא בעלת ניסיון ויכולות מוכחות ומוכרות בעולמות ההערכה וסינון מועמדים.

כמו כן עברו המועמדים תהליך סינון תורני-רוחני בהובלת ראש הכולל הגאון רבי דניאל רייבין, העומד בראש ההכוונה התורנית-רוחנית של "פרדס" ומלווה באופן אישי את העמיתים לאורך תקופת הלימודים וגם לאחר מכן בתהליך ההשמה והכניסה לעבודה בגופים המסווגים ובהמשך לאורך כל הדרך.

בשבוע האחרון החלו העמיתים הנבחרים הנמנים על המחזור השלישי את המכינה שתימשך כשלושה חודשים לקראת תחילת מסלול הלימודים עצמו שבמהלכו הם צפויים להשתלב בגופים שיבחרו על ידם ויתאימו להם כשירות הביטחון הכללי, המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, מפא"ת, מערך הסייבר הלאומי וכן יחידות מיוחדות ומסווגות במשטרת ישראל ועוד.

משה קהן, מייסד ויו"ר "פרדס", אמר עם פתיחת המסלול השלישי: "זה רגע מרגש לראות את העמיתים שעמדו בכל המבחנים וההערכות נכנסים לשלב המעשי ומאפשרים לנו ליישם את המטרה לשמה הוקמה "פרדס" והוא לאפשר לכל אדם חרדי את שילוב מותאם וראוי מכל היבט בגופים הביטחוניים המסווגים שהוא בחר לעבוד בהם".

הרב קהן מוסיף על מהות תכנית "פרדס": "הבנתי שיש חלק משמעותי בציבור שהוא בלי שום כחל וסרק עילוי לכל דבר ועניין, אנשים שחייהם באינטלקטואל, הם רוצים לתרום ולהיתרם ויש להם מנועים עוצמתיים, האנשים האלו שכבר יצאו בהכוונת רבותיהם לשוק העבודה ולמעגל התעסוקה מחפשים דבר מה מעבר למה שהם עושים היום במקום העבודה שלהם וזה מה שהם מקבלים בפרד"ס".

ביון שילוב חרדים פרדס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד