י"א תמוז התשפ"ד
17.07.2024
על חשבון הנבדק

מהיום: בדיקות ביתיות מפוקחות באמצעות שיחת וידאו

החל מהיום יוכל הציבור לראשונה להיבדק בבדיקות אנטיגן ביתיות מפוקחות מרחוק באמצעות שיחת ווידאו מצולמת. בדיקה זו תחשב כבדיקה מוסדית ותוצאותיה תדווחנה במערכת הבריאות ללא צורך לבצע בדיקה נוספת בתחנות מוסדיות

מהיום: בדיקות ביתיות מפוקחות באמצעות שיחת וידאו
בדיקות קורונה צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

משרד הבריאות מעדכן, כי החל מהיום (יום רביעי 27.7) יוכל הציבור, לראשונה, להיבדק בבדיקות אנטיגן ביתיות מפוקחות מרחוק באמצעות שיחת ווידאו מצולמת. מי שיבחר להיבדק בצורה זו בביתו, ייצור קשר עם החברה המפעילה המוכרת ע"י משרד הבריאות, יפעל עפ"י הנחיות הבדיקה, וכאמור, התוצאה תדווח ע"י החברה באופן רשמי למשרד הבריאות ולקופת החולים בה מבוטח הנבדק. בדיקה זו תחשב כבדיקה מוסדית ותוצאותיה תדווחנה במערכת הבריאות ללא צורך לבצע בדיקה נוספת בתחנות מוסדיות.

מהלך זה נועד להקל על כלל הציבור, ולאפשר לכל מי שמעוניין, להיבדק בצורה קלה ונגישה בביתו ובכך לחסוך את היציאה מהבית ואת העמידה בתור, ומקל במיוחד על מי שנמצא בקבוצות הסיכון.

חברות בעלות הטכנולוגיה הרלוונטית מציגות בפני משל"ט הקורונה הלאומי את יכולותיהן ועמידתן בתנאי הקול הקורא וכן את מחויבותן לשמירת פרטיות האזרח, ובהתאם לכך, הן מקבלות אישור להציע את הבדיקות לקהל הרחב.

מד"א הראשונה שאושרה למטרה זו, ובימים הקרובים תאושרנה חברות נוספות. האזרח יוכל לבחור דרך איזו חברה לבצע את הבדיקה, לרבות שיקולי העלות המבוקשת ע"י החברה (הבדיקה הינה על חשבון הנבדק).

משל"ט הקורונה הלאומי יפקח על הפעלת השירות והשגת המטרה העליונה של שגרת חיים בצל הקורונה. משרד הבריאות שב וקורא לציבור שנמצא בסיכון עקב גיל או מחלות ממושכות להיבדק בבדיקה מוסדית (PCR או אנטיגן) ולקבל תרופות שמונעות אשפוז ומחלה קשה.

בדיקות קורונה בדיקת קורונה חיסון לקורונה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד