1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חוץ

זוועה בסוריה • מאות הרוגים בתקיפה כימית של אסאד • צפו בתיעוד

גורמי אופוזיציה בסוריה, טוענים כי כוחות צבא הנשיא בשאר אסד השתמשו בנשק כימי בזמן ההפצצה הכבדה של אזורים המוחזקים בידי המורדים במזרח דמשק • לפי הטענות נהרגו למעלה מ-500 נפש, בהם נשים וילדים • הטלויזיה הממלכתית של סוריה מכחישה את הדיווחים
יונה שוב, בחדרי חרדים, ט"ו אלול תשע"ג 21/08/2013 10:49

סוריה, גופות

עדויות קשות בסוריה: הנשיא בשאר אסד תקף אוכלוסייה אזרחית בנשק כימי. לפי דיווחים של גורמי אופוזיציה, נהרגו כחמש מאות איש בהתקפה של נשק כימי שבוצעה עם שחר.

התקיפה נערכה לפי הטענות, בשלושה כפרים באזורי השפלה מדרום מזרח לדמשק: עין תרבה, ג'ובאל וזמלקה.

רופאים בבתי החולים באזור הזה מעריכים שמדובר בשימוש בגז סארין. בכפר זמלקה מדובר על עשרות ילדים שנפגעו, ועל גופות ברחובות. בתי החולים מדווחים על קשיי טיפול בילדים ומחסור בציוד.התקיפה אירעה בזמן שצוות של האו"ם שחוקר את השימוש בנשק כימי נמצא על אדמת סוריה.

פעילים העלו לרשת סרטוני וידאו שמתעדים לדבריהם את הנפגעים מאותה תקיפה. בסרטונים, שלא ניתן בינתיים לאמוד את מידת מהימנותם נראים צוותי רפואה מנסים לטפל בעשרות נפגעים השרועים על רצפת מבנה.

עות ספורות לאחר שדווח לראשונה על התקיפות, ציטטה הטלוויזיה הממלכתית מקור שאמר כי "אין ולו שמץ של אמת" בדיווחים. לדבריו, טענות המורדים נועדו להסיח את דעתם של פקחי האו"ם הנמצאים במדינה ממשימתם.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לא נראה שהסוף של אסד קרוב  

    יהלי

  2. מתאים שלפיד ישלח סיוע. בכל זאת אנחנו הומאניים. לא? חרדים רעבים זה שטויות ואין צורך בסיוע אבל כימי בסוריה, מה השאלה?  (ל”ת)

    נפוח כפן

;