ו' ניסן התשפ"ד
14.04.2024
דרישה מלפיד וגנץ

תכנית חירום מיידית לאכיפה ולהרחבת כביש 60

עם סיום השבעה של הילד מתן צינמן ז"ל שנהרג בתאונה הקטלנית בכביש 60, פנה ראש מועצת בנימין ישראל גנץ לראש הממשלה ושר הביטחון בדרישה לנקוט צעדים מיידים להצלת חיים בכביש 60 | "הכתובת הייתה על הכביש, יש לקדם תכנית חירום"

תכנית חירום מיידית לאכיפה ולהרחבת כביש 60
זירת התאונה הקטלנית צילום: מוקד בנימין

הבוקר (רביעי) עלו בני משפחת צינמן לקברו של מתן ז"ל בן ה-6 שנהרג בתאונה הקטלנית לפני שבוע ליד מעלה לבונה על כביש 60. ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ פנה במכתב דחוף לראש הממשלה יאיר לפיד ולשר הביטחון בני גנץ בדרישה לממש שני צעדים דחופים כדי להציל חיים בכביש המרכזי של יהודה שומרון ובנימין.

"הבוקר קמנו מהשבעה על הילד המתוק מתן צינמן ז"ל בן ה-6 שנהרג בשבוע שעבר בתאונת דרכים מחרידה בכביש 60, כשנהגת פלסטינית השתוללה עם רכבה, והתנגשה במכונית המשפחה" כותב גנץ ומפנה אצבע מאשימה לחוסר האכיפה ולעיכוב בפיתוח הכביש. ,צר לי לומר זאת, אך הכתובת היתה על הכביש. מתן היה יכול להיות איתנו היום ולעלות לכתה א' לולא שני מחדלים מרכזיים של מדינת ישראל שבידיכם היכולת להביא לפתרונם הבהול".

גנץ פירט כי נדרשים שני צעדים דחופים כדי להציל חיים, תכנית חירום לאכיפה והרחבת כביש 60: "המדינה עומדת בחוסר מעש משווע אל מול נהגים ערבים תושבי הרשות הפלסטינית. כחצי מליון דו"חות תנועה לא שולמו, אין אפשרות להוריד כלי רכב מסכני חיים מהכביש, לא מותקנות מצלמות אכיפה ועוד. משרדי הממשלה והגורמים השונים חייבים לשבת סביב שולחן אחד, לגשר במהירות על פערים ולממש תכנית אכיפה באופן בהול".

המכתב לראש הממשלה ולשר הביטחון.

עוד מוסיף ראש מועצת בנימין: "כבישי יהודה, שומרון ובנימין, סובלים מהזנחה בת כמה עשורים. הנסיעה בכביש 60 זינקה בשנים האחרונות במאות אחוזים. הכביש הצר אינו מתאים לקיבולת הנדרשת והוא בלתי סלחני באופן קיצוני לטעויות נהגים ולתקלות שגרתיות. הכביש אינו מבדיל בין לדם לדם. חייהם של כל משתמשי הדרך בסכנה. ישנם הליכים שמקודמים בנושא, איך הם רחוקים מלהספיק - לא בלוחות הזמנים ולא לכל קטעי הדרך. מחיר העיכובים הללו הוא חיי אדם ממש".

במכתב מציע גנץ את סיוע המועצה ואומר כי היא ערוכה ומוכנה לסייע בהבנת האתגרים ובגיבוש הפתרונות. תמצית תכנית חירום לאכיפה גובשה על ידי המועצה. "גם את ההליך התכנוני של הכבישים אנו מכירים היטב ויודעים למסור מהיכרותנו המקצועית." נכתב.

"אנא, פעלו עוד היום למען האזרחים שאתם אמונים על שלומם ובטחונם ולמען חיי כל משתמשי הדרך. ויפה שעה אחת קודם". מסיים ראש המועצה את המכתב. יש לציין כי מתחילת שנת 2022 התרחשו במקטע כביש 60 בבנימין 285 תאונות דרכים, שגבה את חייהם של שישה אזרחים וכ-322 פצועים בדרגות שונות.

פלסטינים כביש 60 בני גנץ יאיר לפיד

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד