1. עמוד הבית
 2. רכב ותחבורה
 3. תחבורה

נסיעה בתחבורה ציבורית חינם: מעל 100 אלף אזרחים הנפיקו "זהב קו"

מעל 100 אלף אזרחים ותיקים מעל גיל 75 הנפיקו "זהב קו" המאפשר נסיעה חינם בתחבורה הציבורית | בישראל 270 אלף נוסעים מגיל 75 המחזיקים 'רב קו', מהם כ-200 אלף ביצועו נסיעה אחת בממוצע בחודש בשנה האחרונה

יוסי ריינרז' אב תשפ"ב 04/08/2022 11:35

היכן ניתן לעדכן? רב קו רב קו צילום: חברת רב קו

מחצית מאוכלוסיית הזהב הנוסעת בתחבורה הציבורית מחזיקה ״זהב קו״: מעל 100 אלף אזרחים ותיקים בני 75 ומעלה עדכנו פרופיל "זהב קו", המאפשר נסיעה חופשית חינם בכל אמצעי התחבורה הציבורית בישראל - אוטובוסים, רכבת ישראל, רכבת קלה, מטרונית, כרמלית ורכבלית בחיפה. 

לפי נתוני משרד התחבורה, בישראל 270 אלף נוסעים מגיל 75 המחזיקים ״רב קו״, מהם כ-200 אלף ביצועו נסיעה אחת בממוצע בחודש בשנה האחרונה. לפי נתוני הלמ״ס בישראל 450 אלף אזרחים מעל גיל 75. 

הטענת פרופיל "זהב-קו" מתאפשרת בכרטיס הרב-קו או באחד מיישומוני התשלום בתחבורה הציבורית - מוביט, פנגו, רב-פס או סלו. 

ניתן לעדכן את הפרופיל בכרטיס הרב קו מכל מקום, באמצעות אתר "רב-קו אונליין" או "רב קו של הופאון", בסניפי הפארם, בעמדות הדיול של משרד התחבורה ובמרכזי "על הקו" ברחבי הארץ.

בני 75 ומעלה שאין ברשותם כרטיס רב-קו יוכלו להנפיק כרטיס "זהב קו" חדש ללא עלות. הנפקת הכרטיס ועדכון הפרופיל יתבצעו בהצגת תעודה מזהה וללא עלות, באמצעות אתרי "רב קו אונליין" או "רב קו של הופאון" ובעמדות על הקו ברחבי הארץ. ניתן לעדכן פרופיל או להנפיק כרטיס רב קו גם באמצעות מיופה כח, בהצגת תעודה מזהה של בעל הכרטיס המיועד, טופס ייפוי כח ותמונת פספורט.

במטרה לאפשר זמן היערכות מספק, משרד התחבורה הנחה את הבקרים לאפשר לבני 75 ומעלה, לנסוע חינם בתחבורה הציבורית גם ללא "זהב-קו", בהצגת תעודה מזהה, עד ל-18 באוגוסט. 

יודגש כי הפרופיל אינו מתעדכן באופן אוטומטי עם הגעה לגיל 75 ויש לעדכן את הפרופיל באופן יזום. כמו כן, חובה לתקף בכל נסיעה גם ללא עלות, וזאת לצרכי ניהול השירות על ידי משרד התחבורה והתחשבנות מול מפעילי התחבורה הציבורית. נסיעה ללא תיקוף הכרטיס תיחשב כנסיעה ללא תשלום ועלולה לגרור קנס כספי.

בני 75 ויותר, שבכרטיס הרב-קו שלהם טעונה יתרה כספית (ערך צבור) יוכלו לקבל החזר לכרטיס האשראי באמצעות אתרי "רב קו און ליין" ו"רב קו של הופאון", והחזר במזומן ברשתות הפארם ובעמדות "על הקו". 

ניתן לקבל מידע על דרכי הטענת הפרופיל ועל המקומות הקרובים לביתכם במוקד המידע של הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה 8787* ובאתר "דרך שווה".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הכל בלוף אחד גדול ,החופשי חודשי התייקר ב70 שח,תפסיקו לשקר אותנו  (ל”ת)


 2. בולשיט  

  אוריה

 3. עבדו עלינו  

  ריני

 4. רב קו  

  ב.ב.

 5. בטח הכל על חשבונינו. מירב מיכאלי הביתה דחוף.  (ל”ת)

  שלי

 6. למה אני צריכה לשלם יותר כדי בני 75 + יסעו בחינם??  (ל”ת)

  יעל

 7. אני נוסעת בתוך העיר למה צריכה ארצי לא הבנתי?  

  דני

;