1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

ניצני פיצול בין 'דגל' ל'אגודת ישראל' בבני ברק

סיעת 'אגודת ישראל' בעיריית בני ברק ממשיכה למתוח את החבל מול 'דגל התורה' ועשויה להוביל ריצה נפרדת דה פקטו בבחירות המקומיות בשנה הבאה

ארי קלמןז' אב תשפ"ב 04/08/2022 23:12

מתיחות שיא בעיר התורה חתונת בן זקוניו של חנוך זייברט חתונת בן זקוניו של חנוך זייברט צילום: שוקי לרר

בדרג הפוליטי דנים באחרונה באפשרות של פיצול היסטורי ב'יהדות התורה' הבני ברקית, כאשר במרכזה עומדת הרוטציה ההיסטורית על ראשות העיר בין הליטאים לחסידים, אלא שבאחרונה נראה כי מתפתח קרע עצום בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל' בעיר שיביא לפיצול מעשי.

מזה כחצי שנה חברי מועצת העיר של 'אגודת ישראל' בראשות סגן רה"ע חנוך זייברט נמנעים להשתתף בישיבות המועצה, ולעיתים אף מצביעים כנגד יוזמות אשר מוביל ראש העיר אברהם רובינשטיין, ב'אגודה' אף הצביעו באחרונה נגד יוזמות שיטיבו עם תושבי העיר, בנושא תשתיות ובראשם גם תוכנית
הקבורה שעלולה לפתור את המצוקה בעיר.

הקרבות במועצה הובילו לסירובו של ראש העיר אברהם רובינשטיין, לפגוש את חברי מועצת העיר של אגו"י לשיחה בלשכה. בכירים בשני הצדדים מעריכים כי "קיימת היתכנות כי מצב זה יוביל לראשונה לפירוק השותפות ההיסטורית בין דגה"ת לאגו"י במערכת הבחירות העירונית, בשל העובדה כי אגו"י בהתנהגותה ובפעולותיה בחצי שנה האחרונה מפרה דה-פקטו את הסכם הריצה המשותפת אשר הונהגה בעיר בעשרות השנים האחרונות".

בכיר ב'דגל' בבני ברק אומר ל'בחדרי חרדים': "בהתנהגותה ובפעולותיה בחצי שנה האחרונה מפרה דה-פקטו את הסכם הריצה המשותפת אשר הונהגה בעיר בעשרות השנים האחרונות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שתי מפלגות שהקשר בינהם לעבודת השם מקרית לחלוטין. הנה מסר לאלה שמנהלים את המפלגות האגוצנטריות האלה! לאחד את כל המפלגות הדתיות תחת מפלגה אחת. להתפצל, אחרי הבחירות! שס, דגל התורה, אגודת ישראל, סמוטריץ, בן גביר וכל הקטנות! להגיע לממשלה מתוך כוח אמיתי, ולא פרורי מפלגות. זה מה שנכון לעשות. עכשיו תפסיקו להיות בת יענה, תוציאו את הראש מהאדמה וצרו אחדות בעם ישראל!!!!!!!!!!!!!!!!!  (ל”ת)


  • הלוואי ישאו דבריך פירות ולא יתקוטטו כך 

   שאלתיאל

 2. פילוג בבני ברק  

  משהאחדאחד

 3. בדגל החליטו פילוג הכל רק תפאורה ותירוצים  

  זלמן סנדרובסקיסיוביצוקסקי

 4. מנחם שפירא ראה"ע ב"ב הבא תרשמו!  (ל”ת)


 5. זייברט אדם שרודף את תושבי בני ברק  

  חיים

  • שתה כוס מים והירגע 

   גנס

 6. מצוין  (ל”ת)


;