1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

אסון טבע: אלפי דולפינים שילמו בחייהם

במה חטאו הדולפינים? לפי דיווח באוקראינה, נפתחה חקירת מותם של אלפי דולפינים מאז תחילת הפלישה הרוסית. רבים מהגופות נפלטו לחופים ויתכן כי עוד רבים שקעו למצולות | מומחה ימי העריך כי הם נהרגו מפצצות שנפלו במים או מכלי השיט המזהמים השטים בים השחור

יענקי פרברח' אב תשפ"ב 05/08/2022 10:36

זנים נדירים בסכנת היכחדות דולפינים. אילוסטרציה דולפינים. אילוסטרציה צילום: unsplash

מחיר הפלישה הרוסית מזווית נוספת: רשויות אכיפת החוק באוקראינה פתחו בחקירה פלילית בעקבות כמויות רבות של דולפינים שנמצאו מתים בים השחור מאז תחילת הפלישה הרוסית לפני חמישה חודשים.

המומחה הימי האוקראיני איוון גוסב העריך כי מאז תחילת הפלישה הרוסית מתו בים השחור כ-5,000 דולפינים מסוגים שונים. לפי הערכתו, הדולפינים מתו ככל הנראה כתוצאה מפצצות רבות ששיגרה רוסיה ונפלו בים על אותם דולפינים שנהרגו מהם או מהזיהום שיצרו אותם פצצות במים. עוד הוא מעריך שהשימוש בכלים טכנולוגיים על ידי כלי השיט הצבאיים הרוסים שיבש את חוש הכיוון של הדולפינים.

להקת דולפינים. אילוסטרציה. צילום: unsplash.

הכאב על אובדן בעלי החיים שלא חטאו ולא פשעו גדול שבעתיים, כאשר גוסב מציין כי חלק ממיני הדולפינים שנמצאו מתים מאז תחילת הפלישה הרוסית לאוקראינה הם נדירים ביותר. לדבריו רק כ-5 אחוזים מגופות הדולפינים נפלטים לחופים והנותרים שוקעים לקרקעית הים, כך שאת הממדים של אסון הטבע שגורמת המלחמה ניתן יהיה להעריך רק בסיומה כאשר יתאפשר לסכם ולאמוד את הנזק והאובדן.

נציג הפרקליטות האוקראינית מסר בנושא: "אנחנו אוספים עדויות בנושא המוות של הדולפינים. מדי יום אנו מאתרים בחופים גופות חדשות של דולפינים ובהחלט יש כאן אסון טבע שמתרחש בחסות המלחמה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נו, תמכרו אותם לסחנים, יפנים, תאילנדים ויאטנם. תקבלו מחיר מעולה עליהם. הראשון שיעשה זאת יהפוך למליונר  (ל”ת)


;