י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024
המחזיר גרושתו

אחרי שהסרטן הכה בפעם השנייה הזוג נישאו זה לזו בשנית

צוות רפואי וסיעודי לקח חלק בהכנות והתרגש יחד עם בני זוג באירוע מיוחד שנערך בחדר משפחות של המחלקה הכירורגית המרכז הרפואי של שערי צדק. בני הזוג הבינו שהחיים קצרים ושיתפו את הצוות במחשבה להינשא זה לזו בשנית, שוב, נגד כל הסיכויים

אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: unsplash

החתונה הכי מרגשת. אחרי שהסרטן הכה בפעם השנייה - עידית וליאב נישאו זה לזו בשנית, הפעם בבית החולים. המשפחה והחברים הגיעו לתמוך, החתונה שודרה לחברים בוויאטנם ובפרו, והצוות הרפואי והסיעודי לקח חלק בהכנות והתרגש יחד עם בני הזוג באירוע המיוחד שנערך בחדר משפחות של המחלקה הכירורגית המרכז הרפואי שערי צדק.

לפני שש שנים ליאב סולומון, אובחן עם סרטן אלים בכיס המרה. הרופאים נתנו לו שנה בלבד לחיות. אחרי ניתוח מורכב שבוצע על ידי פרופ' מנדי בן חיים, מנהל היחידה לניתוחי כבד, לבלב ודרכי מרה במרכז הרפואי שערי צדק, הוא החלים ושרד, לכאורה כנגד כל הסיכויים.

ברבות הזמן ליאב התגרש. אך למרבה הצער, לפני כחודשיים ליאב, שוב לא הרגיש טוב עקב חסימה וזיהום בדרכי המרה. ליאב אושפז בדחיפות במחלקה לכירורגיה בניהולו של פרופ' פתחיה רייסמן וטופל בידי צוות המחלקה בהנחית פרופ' מנדי בן חיים וד"ר אנטוני פרשטנדיג מהיחידה לרדיולוגיה פולשנית בשערי צדק. בני הזוג הבינו שהחיים קצרים ושיתפו את הצוות במחשבה להינשא זה לזו בשנית, שוב, נגד כל הסיכויים.

הצוות המסור שכלל רופאים ואחיות פסיכותרפיסטים בניצוחה של מנהלת אגף שירות וחוויית המטופל, הילה שטרן סייעו בהכנות ובלוגיסטיקה – ובתוך 24 שעות התקיימה החתונה המרגשת.

עידית מספרת על המסע הקשה בדרך להחלמה: "אלו ימים מאתגרים בהם הכול שברירי, אנחנו לא יודעים מה ילד יום, החלטנו לא לחכות. לא ידענו איפה נהיה אחרי ההחלטה מהשבועיים האחרונים. לא ידענו אם החלום יתאפשר באמת".

"הייתי בגדר נס רפואי", מספר ליאב, "הניתוח שביצעו פרופ' בן חיים וד"ר דגן הצליח מעבר למצופה. מאז עברו 4 שנים במהלכן חייתי, עבדתי וטיילתי בחו"ל חזרתי לעשות ספורט והתאמנתי בחדר כושר. הייתי לוחם בצבא ותמיד חיפשתי גם בספורט את האתגרים הפיזיים".

"למרבה הצער, לפני כחודשיים שוב חשתי ברע. בבית חולים אחר הרימו ידיים ועל כן פניתי שוב לפרופ' בן חיים ואושפזתי בשערי צדק. עברתי מספר פעולות מורכבות שהשיבו לי את הכוח והחלטנו שפה אנחנו מתחתנים. עכשיו אני מרגיש הרבה יותר טוב. אני מנסה לא להסתכל רחוק מדי. החברים עשו משמרות, ליוו אותנו מסביב לשעון, אין לנו מילים זכינו בחבורה מופלאה. היעד הבא – טיפוס על האלפים".

בני הזוג הוסיפו וסיכמו: "רצינו להודות לרופאים המדהימים במחלקה, ולמנהלת אגף שירות, הילה שטרן, ולמתאמת מחלקה קרדיולוגית מורן קלר על האיפור, כולם ככולם שילבו ידיים כדי לסדר את המקום. הצוות פה הוא מדהים. החוויה פה הייתה טובה ומדהימה - מהרופאים והאחיות שמאוד אנושיים ועד לאחרון העובדים במחלקה, שתמיד רוצים לעזור ועוטפים. הצוות התרגש, לא חשבנו שבית החולים יירתם בצורה כזאת. היינו משוכנעים שנעשה חתונה מצומצמת בנוכחות 10 אנשים. היה כיף זה עשה לנו טוב ומאד שימח אותנו ונתן הרבה כוחות להמשך שעוד מצפה לנו".

בית חולים שערי צדק חופה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד