י"ג סיון התשפ"ד
19.06.2024
בשורה בימי בין הזמנים

סוף לצפיפות: חוף נפרד חדש נפתח לציבור החרדי

עם תחילת תקופת 'בין הזמנים', בו יוצא הציבור החרדי לחופשת תלמידי הישיבות, נפתח חוף נוסף לציבור החרדי דתי, (רחצה נפרדת) בחוף גולן (מקטע 13) של איגוד ערים כינרת     

סוף לצפיפות: חוף נפרד חדש נפתח לציבור החרדי
החוף החדש צילום: איגוד ערים כינרת

עם תחילת תקופת 'בין הזמנים', בו יוצא הציבור החרדי לחופשת תלמידי הישיבות פתחו היום, (שני) משרד הפנים ואיגוד ערים כינרת - חוף נוסף לציבור החרדי דתי, ואלו המעוניינים ברחצה נפרדת, בחוף גולן, מקטע 13. 

בחוף גולן (מקטע 13) של איגוד ערים כינרת הוסדרו תשתיות זמניות על מנת לאפשר רחצה בהפרדה במקטע חוף נוסף על זה הקיים בחוף כינר. 

החוף החדש•באדיבות איגוד ערים כינרת 

החוף הנפרד הנוסף, הוקצה לציבור החרדי בפרט ולכל אזרח בכלל, שירצה לשהות בחוף מופרד בהתאם להנחיות ההפרדה בחוף. 

הקצאת החוף אושרה במשרד הפנים ובמועצת איגוד ערים כינרת וזאת עקב מחסור בחופים נפרדים זמינים לציבור הדתי חרדי בכינרת. ההפרדה בחוף תתקיים לתקופה מוגבלת של 'בין-הזמנים', החל מהיום 8.8.22 ועד ה-27.8.22.

באיגוד ערים כינרת מזכירים לציבור המגיע לנפוש בחופי הכינרת, כי כל חופי איגוד ערים כינרת הינם חופים שקטים, בהם אסורה השמעת מוסיקה ושימוש במגברים. האיגוד קורא לנופשים בחופים להיעזר בסבלנות בכבישים ובחופים, להישמע להוראות המצילים וצוות החופים, להיות מתחשבים ואדיבים כלפי כלל הציבור המעוניין לנפוש בחופים בימי הקיץ, לרחוץ רק בחופים מוכרזים בהם קיימים שירותי הצלה, לא להיכנס למים עם אביזרי ציפה (מזרונים, אבובים וכד') עקב סכנת היסחפות, לשתות הרבה מים, לחבוש כובעים ולהקפיד על שמירה אקטיבית על הילדים בחוף ובמים. 

עוד מציינים באיגוד ערים כינרת, כי צוות מנהלי החופים, צוותי הניקיון וההסברה עושים רבות בכדי שלכל הנופשים יהיו חופים נקיים ומבקשים להשליך את האשפה לפחים המיועדים לכך ולא להשאיר אשפה בשטח, המזהמת את המים והסביבה.

עידן גרינבאום יו"ר איגוד ערים כינרת בתגובה לפתיחת החוף: "חופי איגוד ערים כינרת ערוכים לקבלת הקהל הרב הצפוי בתקופת "בין הזמנים" וכי כחלק מההערכות יפעלו שירותי ההצלה מידי יום ועד סוף חודש אוגוסט עד השעה 19:00 בערב וכי תוגברו כוחות השיטור והפיקוח בחופי הכינרת, בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל והשיטור הימי, "כמו כן, פועל מוקד 'כינרת בטוחה', המקבל עדכונים שוטפים ממצלמות האבטחה, המשדרות מכלל החופים לאורך כל היממה, בכדי לדאוג לביטחון הנופשים" אמר גרינבאום, בנוסף ביקש מהציבור להיות סבלני בתקופה זו, בכניסה ובשהייה בחופים, וכן עקב התנועה הרבה הצפויה בכבישי בסובב כינרת. 

 

 

חוף ים נפרד חוף רחצה כינרת בין הזמנים החופש הגדול טיולים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד