ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024

"לא יהיו טקסים צבאיים בהם לא ישולבו נשים"

ראש אכ"א ב'פגוש את העיתונות': "גיוס חרדים יעלה למדינה, אבל המחיר משתלם" • ""אנחנו מתכוונים להכפיל את כמות החרדים בצבא ב-4 השנים הקרובות"

אורנה ברביבאי. צילום מסך: חדשות 2
אורנה ברביבאי. צילום מסך: חדשות 2

האלופה אורנה ברביבאי, ראש אגף כוח אדם בצה"ל, אמרה בראיון לרינה מצליח בתכנית 'פגוש את העיתונות' שהוקלטה לפני שבת, כי הצבא ערוך ומוכן לגיוס חרדים ברגע שהכנסת תחליט על כך.

"הגיוס יעלה למדינה, וזה מחיר שראוי לשלם אותו. הצבא ראוי לקבל מסה של חיילים חרדים, מתוך תפיסת צבא העם, אנחנו לא רוצים לוותר על פוטנציאל גיוס כזה. אנחנו נמצאים עכשיו בתקופת מעבר שלפני החוק החדש. גייסנו בשנה שעברה 1400 חרדים, וגם מתווה פרי מדבר על מתווה של התנדבות בארבע השנים הקרובות ביעדים שיגדלו בשנים הקרובות.

"כבר היום התחלנו לשלוח צווי גיוס לחרדים אבל לא נתחיל באכיפת הגיוס לפני שהחוק יאפשר לנו את זה. אנחנו לא נאכוף את הגיוס לפני חקיקה של הכנסת, אבל ברגע שהחוק יחייב אותנו לגייס חרדי כמו כל אחד אחר - החוק ייאכף על כולם באופן שווה. ההשתלבות של החרדים שמשרתים היום בצבא היא יוצאת מהכלל ויש נכונות לשלב אותם בכל התפקידים".

צפו:


"אנחנו מתכוונים להכפיל את כמות החרדים בצבא ב-4 השנים הקרובות, אבל הוא לא יבוא על חשבון הנשים. יש לנו עניין להבטיח את שירות הנשים בצבא, והרחבת שירות הנשים בשנים האחרונות מוכיחה את עצמה. 92% מהמקצועות הצבאיים פתוחים לנשים כולל הרבה תפקידי לחימה. ההעמדה של הנשים מול החרדים היא מלאכותית, הצבא ידע להכיל שונות ולא לפגוע בנשים לצד ההתאמה לצרכים של החרדים. לא יהיו טקסים צבאיים בהם לא ישולבו נשים".

על המתקפות האחרונות של חיילים חרדים בשכונות חרדיות, אמרה האלופה: "ההתקפות על החיילים החרדים חמורות מאוד. מי שמרים יד על לובש מדים ראוי לגינוי, ואנחנו צריכים לעשות אכיפה והסברה יותר נוקשה כלפי חרדים שתוקפים חיילים וכלפי לא חרדים שתוקפים חרדים".
ברביבאי חרדים גיוס צה''ל גברים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד