י"א ניסן התשפ"ד
19.04.2024
סקירה מקיפה

מועמד "יהדות התורה" בשומרון: "נעמוד לימין ההתיישבות - הרחיבו את גבולכם"

מועמד "יהדות התורה" לכנסת, יצחק גולדקנופף, קיים את ביקור העבודה הרשמי הראשון שלו - בשומרון כאורחו של ראש מועצת שומרון יוסי דגן, שאמר: "זכיתי להכיר מנהיג אמיתי, אדם עם חזון ענק ולב ענק, כוחנו באחדותנו"

מועמד "יהדות התורה" בשומרון: "נעמוד לימין ההתיישבות - הרחיבו את גבולכם"
יצחק גולדקנופף בשומרון צילום: באדיבות המצלם

מי שצפוי להיות יו"ר "יהדות התורה" הנכנס, יו"ר רשימת "אגודת ישראל", יצחק גולדקנופף, סייר בשומרון כאורחו של ראש המועצה האזורית יוסי דגן.

הסיור החל ב"מרפסת של המדינה" ביישוב פדואל, שם העניק ראש המועצה יוסי דגן סקירה מקיפה על הסכנות שבמסירת שטחי יהודה ושומרון והקמת מדינה פלסטינית כפי שניתן להתרשם מהמצפה, הממחיש את המתניים הצרות של ישראל ואת האיום על מרכז הארץ, נמל התעופה וריכוזי האוכלוסייה, שיהיו חשופים לירי בכינון ישיר מהרי השומרון. גולדקנופף ציין כי יש להעמיק את ההיכרות של הציבור עם המרחב והמציאות כפי שהיא משתקפת מהשטח.

ברחובות היישוב פדואל ניגשו ראש המועצה יחד עם גולדקנופף לתלמידי ישיבה שעשו את דרכם עם גמרות תחת בית שחיים לבית הכנסת במסגרת בין הזמנים. גולדקנופף בחן את התלמידים על הסוגיות השונות והציג בפניהם את שיטת הלימוד בחסידות גור של ידיעת התורה בעל פה בשיטת "מזומנים" והציע כי יבואו להתרשם במבחנים הפומביים המתקיימים מעת לעת בראשות גדולי התורה והחסידות.

משם המשיכו ללשכת ראש המועצה שבאזור התעשייה ברקן, כאשר בדרכם עברו ביישוב ברוכין. בפגישה סיכמו יוסי דגן ויצחק גולדקנופף לפעול במשותף להצלחת הגוש האמוני בבחירות הקרובות. "אבא שלי תמיד אומר שאותם אנשים מהשמאל הקיצוני שמפגינים בשבת נגד השבת מפגינים ביום ראשון נגד ארץ ישראל" שרטט יוסי דגן את מהות החיבור בין הציבור החרדי לציבור המתיישבים.

את הסיור חתמו ביקב הר כביר באלון מורה ובהר כביר שמעו סקירה מקיפה מאיש ההתיישבות הותיק בני קצובר, שהרחיב על ההיסטוריה של העיר שכם וסביבתותיה, הר גריזים והר עיבל ומזבח יהושע, ממצפה הר כביר ששולט על כל המרחב.

גולדקנופף סיכם את הסיור עם מסר של חיבור ואחווה בין שומרי התורה בארץ ישראל: "בסיור שערכתי היום בשומרון התגלו לפני דברים שמעודי לא ידעתי, נפעמתי. אני לא מדבר על ההתפתחות, הבתים, המטעים והכרמים, אני מדבר על קדושה וטהרה, מראות של נערים שהולכים בכביש עם גמרות וציציות בחוץ, אתה ניגש ושואל מה למדת היום והוא מראה לך את פרק הרואה בברכות. הפכתם את השומרון למקום ספוג בתורה, ישיבות, סמינרים, בתי ספר, מסירות של אנשים שפועלים מתוך אידיאל ונמצאים כאן למרות הכל.

"הכרתי אדם שלא ראיתי בחיי, יוסי דגן, היוזמה והנחישות שלו הם אלו שנותנים לו את הכח להקים ולהרחיב את האזור כאן. אני שולח לתושבי השומרון ברכה מקרב לב, בניתם את ארץ ישראל. זכיתי להכיר גם את בני קצובר, אדם שיודע את כל ההיסטוריה, כל התנ"ך והגמרא וכל מה שנאמר על ארץ ישראל, תודה רבה לכם".

 גולדקנופף הזכיר את התחייבותו ללכת עם גוש הימין כפי שנהגה אגו״י תמיד: "כחברי כנסת של אגודת ישראל נעמוד לימינכם, הקב"ה עומד לצידכם, הרחיבו את גבולכם והשלום ישכון לבטח בארצכם".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, מסר: "זכיתי להכיר היום מנהיג אמיתי, אדם עם חזון ענק ולב ענק ויכולת מעשית אדירה, אני סמוך ובטוח שיחד נשלב זרועות ונפעל למען תורת ישראל והיהדות של ארץ ישראל למען מצוות ישוב ארץ ישראל וההגנה מכאן על הביטחון של כל אזרחי השומרון.

"הציבור החרדי וציבור המתיישבים ביהודה ושומרון חד הם. נפעל להביא בשלב הראשון מיליון מתיישבים ונחזק גם את צרכי הציבור החרדי כי רב המאחד".

יצחק גולדקנופף יוסי דגן סיור שומרון

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד