1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מקומי

בכיר בש"ס: "נגמרה הפטרונות האשכנזית"

האם הרצת אשכנזי בתמיכת 'דגל' ו'שלומי אמונים' באלעד תוביל למסע נקמה של ש"ס? • בכיר: "נתמודד לבד בכל הארץ, נפקיר את דגל" • ומי מוביל בבורסת השמות באלעד?
שרי רוט, בחדרי חרדים, כ"ב אלול תשע"ג 28/08/2013 00:21

צילום: קובי הר-צבי צילום: קובי הר-צבימי שחשב שהרצת מועמד אשכנזי, המגובה בתמיכת 'דגל התורה' ו'שלומי אמונים' באלעד, תעבור בשתיקה מבחינת תנועת ש"ס, הרואה בעיניים כלות כיצד מנסים לנשלה מהעיר שנשלטה מאז הקמתה בידי ראשי ערים שמינתה התנועה - טעה.

הערב, בשיחה זועמת, אומר גורם בכיר בש"ס ל'בחדרי חרדים': "נגמרה הפטרונות האשכנזית". לדבריו, סקרים שהוצגו בפני הגר"ע יוסף העלו כי במידה וש"ס תתמודד לבדה כמפלגה עצמאית בערים שונות, היא תקבל יותר מנדטים. לדבריו, התקבל אור ירוק ללכת לבד.

על אילו ערים מדובר? הבכיר: "חדרה, עפולה, ראשון לציון, רחובות, באר שבע ואשקלון". אבל דומה כי את הפצצה האמיתית עדיין מחביאים בקנה. "ש"ס תרוץ בכל הארץ לבד. נפקיר את האשכנזים", הוא מזהיר.

הכעס, אגב, אינו כולל את האשכנזים לבית גור, הזוכים ליחס שונה מאשר שאיתם נסגרו דילים במספר מקומות. בש"ס מסרבים, נכון לעכשיו, לפרט היכן.

האם פיתוץ סיכומים עם 'דגל' ברחבי הארץ יהיה מה שירתיע את האשכנזים באלעד מלהתלכד סביב המועמד ישראל פרוש? סביר להניח שלא. שכן, איומים מסוג זה נלקחו בחשבון קודם שיצאו האשכנזים באלעד למירץ.

אפרופו אלעד, השם שנחשף באתר 'בחדרי חרדים' כבר לפני כחודשיים כמועמדה של ש"ס לתפקיד ראש העיר - צוריאל קריספל, ראש העיר הראשון של העיר - צף ועלה מחדש והוא כרגע מוביל שוב בבורסת השמות.

פרוש נגד קריספל - היכונו לקרב הגדול, שתחילתו באלעד וסופו, מי יודע היכן.

משה אבוטבול יוותר?

אלא שכל האיומים הללו מתגמדים לנוכח שני איומים נקודתיים של ש"ס:

בחיפה מתנהל עד כה מאבק כיפופי ידיים בין אגודת ישראל לבין 'דגל התורה' בשאלת המקום הראשון ברשימה. בפעם הקודמת ויתר נציג 'דגל' מיכאל אלפר לנציג אגו"י אריה בליטנטל על המקום הראשון - שגיע לו לפי ההסכם. הפעם, כשתורה של 'דגל' לקבל את התפקיד מנסה אגודת ישראל לטעון כי מאז חל גידול חסידי בעיר, הגם שאין לכך הוכחה, באשר הגידול חל בכל הפלגים.

עד כה לא הוכרע המאבק.

כחלק ממסע הנקמה החדש של ש"ס, היא מקיימת בימים האחרונים משא ומתן עם אגודת ישראל לריצה משותפת, שתשאיר את 'דגל' בודדה במערכה.

אבל האיום המשמעותי יותר מתמקד בבית שמש, שם עולים קולות מהשטח הלוחצים על צמרת ש"ס, להסיר את מועמדותו, ללא קרב, של ראש העיר משה אבוטבול, לוותר על מעוז הבית שלה בחמש השנים האחרונות, ולסגור דיל עם נציג 'הבית היהודי', אלי כהן.

לדברי גורמים בש"ס, "האשכנזים השתלטו על העירייה בשנים האחרונות. באם ש"ס תסגור דיל עם אלי כהן, יש מצב שהיא תקבל יותר מאשר תוכל לקבל מנציגה שלה".

ימים יגידו האם מדובר בכדורי דמי באקדח סרק או שמא בנקמה אמיתית.

בדגל התורה מגיבים: "ש"ס מאבדת עשתונות. הם לחוצים".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אני ספרדי המייחל 'למותה' של ש"ס , הם לא מרימים את הספרדים, רק מזלזלים בנו,  

  ספרדי אמיתי ? רק לא ש"ס

  • אתה שקרן. ספרדי אמיתי מצביע רק שס למען מרן שליט''א. אתה מאוכזב? אל תתן פרס לפושעים הליטאים (ל”ת)

   הבנת?

  • דגל התורה בעפולה בראשות הרב מנחם גולד שליט"א לא צריך את ש"ס הוא מספיק עוצמתי ויש לו קהל מצביעים ענק  

   אורי

  • ואני מיחל למותו של הספרדי האמיתי (ל”ת)

   מנחם

 2. אריה התותח מכניס לאשכנזים ומראה להם מי פה הבוס  

  איידא דרעי

  • אתה סופר רקוב וסופר טאטאלך לשכנזים עם בוסך המעפן דרעי (ל”ת)

   אתה לא שסניק

 3. עדיף לשס לסגור עם אלי כהן  

  אלי

 4. שנאה ותחרות  

  שונא שס

 5. נקמה באשכנזים זה צו אלוקי? תלכו אפילו עם נציגם של לפיד ובנט?  (ל”ת)

  נמאס מהפטרונות של ש"ס על המסכנות

 6. האשכנזים גזעניים בגנים שלהם.  (ל”ת)

  מנחם

 7. חשוב לדייק. אלי כהן מועמד קדימה(וממומן על ידם) והבית היהודי תומכים בו  

  שמעון מבית שמש

;