ט"ו ניסן התשפ"ד
23.04.2024
באל-על מבטיחים לסייע

יאלצו לחלל שבת? טיסת אל-על התעכבה ותנחת סמוך לכניסת שבת

טיסת אל-על מבריסל לישראל נחתה הלילה בפרנקפורט בעקבות גיצים של אש שיצאו מהמטבח | טיסת החילוץ צפויה לנחות כ-50 דק' לפני כניסת השבת והנוסעים חוששים כי יאלצו לחלל שבת | מאל-על נמסר כי יסייעו לכל הנוסעים להגיע לפני שבת לביתם ואף יסייעו לנוסעים שיחפצו בכך, לשבות בשדה התעופה ולמלא את צרכיהם

יאלצו לחלל שבת? טיסת אל-על התעכבה ותנחת סמוך לכניסת שבת
מטוס אל על צילום: Tomer Neuberg/Flash90

חשש מחילול שבת: טיסת אל-על מבריסל בירת בלגיה לישראל נחתה הלילה (בין חמישי לשישי) בפרנקפורט, כחצי שעה לאחר ההמראה מבלגיה וטסית החילוץ שהוקפצה לקחת את הנוסעים צפויה לנחות בישראל סמוך לשבת, כשעל המטוס עשרות נוסעים שומרי שבת.

את הדיווח חשף העיתונאי שמעון יעיש מ'ישראל היום', ולפיו, הטייס החליט להנחית את המטוס בעקבות גיצים שעלו מהמטבח במטוס, אך לא היה מדובר בנחיתת חירום. אחד הנוסעים סיפר ל'ישראל היום', כי "הייתה תקלה חשמלית במטבח, אחד הדיילים התחיל לרוץ אחורה בבהלה לכיוון המטבח האחורי וכנראה ששם הוא ראה אש או גיצים, מה שיצר בהלה".

הנוסעים המתינו בנמל התעופה בפרנקפורט על מיטות נפתחות מבלי שנשלחו לבתי מלון. הנוסעים זעמו על הסאגה וסיפרו לישראל היום, ״הודיעו לנו שהטיסה תנחת בשעה 18:30 בישראל, זה לא ממש הגיוני כי שבת נכנסת חצי שעה לאחר הנחיתה. עד שנאסוף מזוודות ונצא מהשדה שבת כבר תיכנס וכולנו ניאלץ לחלל שבת ויש פה הרבה שומרי שבת, זה סיפור קשה עבורנו״, הוסיפו הנוסעים.

מאל על נמסר: "במהלך הטיסה התגלתה תקלה שלא אפשרה את המשך הטיסה ארצה. נוכח שיקולי הבטיחות ושלום הנוסעים והצוות, הניצבים מעל לכל שיקול אחר, הוחלט לנחות בשדה משני הקרוב ביותר לנתיב הטיסה על מנת לטפל בתקלה. היות ושדה התעופה בפרנקפורט נסגר להמראות עקב רעש ובהיעדר זמינות בתי מלון באזור השדה (לאחר שנעשתה אף פניה לחברה המתמחה באיתור חדרי מלון), אנשי אל על טיפלו בנוסעים, הגישו מזון ושתייה ובסיוע גורמי שדה התעופה, דאגו לנוסעים ללינה בתחום הטרמינל. טיסת חילוץ עם מזון וצוות טכני בדרכה למקום על מנת לתקן את התקלה ולהשיב את הנוסעים ארצה בהקדם האפשרי".

באשר לנחיתת המטוס סמוך לשבת, באל-על אומרים כי הם מצרים על כך אולם המטוס ינחת כחמישים דקות לפני כניסת השבת בחברה מבטיחים לסייע לשומרי השבת להגיע לביתם לפני כניסת השבת, כמו כן בחברה מבטיחים לסייע למי מהנוסעים שיעדיף להישאר ולשבות בשדה התעופה או בסמוך לו בכדי להימנע מספק חילול שבת.

טיסת אל על חילול שבת נתב"ג

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד