ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024
7000 תלמידים ו-12 בתי מדרש

מיוחד לזמן אלול: הצצה מרהיבה לישיבה הגדולה ביותר בארה"ב

למרות החומריות של אמריקה, עולם התורה פורח ומשגשג. לרגל זמן אלול מגיש אתר 'בחדרי חרדים' סקירה על ישיבת 'בית מדרש גבוה' לייקווד, הישיבה הגדולה ביותר באמריקה, שם לומדים אלפי אברכים ובחורים מנותקים מעולם הזה. כמה בתי מדרש? כמה בחורים? וכמה אברכים?

מיוחד לזמן אלול: הצצה מרהיבה לישיבה הגדולה ביותר בארה"ב
ישיבת לייקווד בניו ג'רזי צילום: שוקי לרר

עולם התורה בארה"ב פורח ומשגשג, זר כי יקלע לממלכת התורה של ישיבת 'בית מדרש גבוה' לייקווד בניו ג'רזי הגדולה ביותר בארה"ב לא יאמין למראה עיניו, אלפי אלפי אברכים ובחורים יושבים במספר בתי מדרשות, מתנתקים מכל החומריות של אמריקה הגדולה ושקועים באוהלה של תורה. 

בשלהי זמן קיץ האחרון בחודש תמוז ביקר הצלם שוקי לרר בארה"ב ונכנס להיכלות של ישיבת לייקווד המעטירה שם תיעד את בתי המדרש הרבים, בחורי הישיבה, אברכי הכוללים, ראשי הישיבה בתפילת שחרית ובשיעורים, לצד הדפסת השיעורים והספרים במחשבים, וגם: המכשירים הכשרים שנשארים מחוץ לבית המדרש מכובים בכל זמן הסדרים כתקנת הישיבה. 

'בחדרי חרדים' מביא כעת לרגל זמן אלול את התמונות מהישיבה הגדולה בארה"ב במספרים. 

ישיבת לייקווד מונה למעלה מ -7000 תלמידים בתוכם 1600 בחורים כל תחילת זמן ועם הזמן חלקם מתחתנים בשעה טובה, וכל השאר הם אברכי כוללים למעלה מ- 6000 במספר. 

בישיבה יש 12 בתי מדרשות, הגדול שבהם מאכלס 900 מקומות ישיבה, וכל השאר הם באזור 500 מקומות, לישיבה 8 פנימיות ללינה לבחורים וכעת הישיבה רכשה עוד כמה בתים מאוניברסיטה נוצרית ושם יבנו בניינים נוספים לבתי מדרש ופנימיות. 

בזמן אלול לא מקבלים תלמידים חדשים בלייקווד שזה סוג של המשך לזמן קיץ ורק בחשוון ובאייר מקבלים תלמידים חדשים חוץ מאברכים שיכולים להתקבל גם באלול. 

כזכור, בשלהי חודש סיון האחרון התקיים מעמד חסר תקדים להוקיר את תומכי הישיבה,  מאחורי האירוע עמד הנגיד לייזר (לואי) שיינר, שהשקיע את רוב השנה האחרונה לא רק בתרומת סכומים אדירים מכספו ליוזמה, אלא גם השקיע מאמצים אדירים כדי להביא נגידים אחרים להצטרף למטרה. במסגרת השותפות גויסו מיליוני דולרים כדי להכפיל את המלגות לאברכים אשר מגיעים ל- 60 מיליון דולר בשנה. היוזמה, שהצטרפו אליה עשרות בעלי בתים העניקה לכל אברך 13,500 דולר בשנה, לעומת 4,200 דולר בשנה שעברה, מדובר בעלייה שנתית של יותר מ-8,000 דולר לאברך בישיבה לייקווד.

צפו בגלריה מכבשונה של ישיבת לייקווד

 

בית מדרש גבוה ישיבת לייקווד זמן אלול

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד