י"ד אייר התשפ"ד
22.05.2024
פתיחת שנת הלימודים

230,000 תלמידים ביו"ש ובקעת הירדן: 25,000 בשומרון

פתיחת שנת הלימודים ביהודה ושומרון: גדילה חסרת תקדים. פי 2 יותר ילדים בכתה א' לעומת י"ב. למעלה מ-500 מוסדות חינוך פתחו היום את שעריהם בפני התלמידים הנרגשים. דגן: "דור העתיד שלנו פורח בשומרון"

230,000 תלמידים ביו"ש ובקעת הירדן: 25,000 בשומרון
יואב גלנט עם יוסי דגן צילום: באדיבות המצלם
פתיחת שנת הלימודים תשפ״ג עם קרוב ל-230,000 ילדים תושבי יהודה, שומרון, ובקעת הירדן. למעלה מ-500 מוסדות חינוך פתחו היום את שעריהם בפני התלמידים הנרגשים. מועצת יש"ע פרסמה כי היא מאחלת לצוותי החינוך המסורים ולכל התלמידות והתלמידים שנת לימודים מוצלחת ופורייה - מלאה בחינוך לערכים, ידע ומצוינות.

בנוסף מועצה אזורית שומרון פתחה הבוקר את שנת הלימודים עם למעלה מ 25,000 תלמידים, 7 גנים חדשים עם כמעט הכפלה של מספר התלמידים החדשים בכיתה א' אל מול מסיימי השמינית. מה שמבטא גדילה חסרת תקדים. 

שנת הלימודים בשומרון נפתחה באירוע חנוכת מבנה חדש לאולפנת עלי זהב, בהשתתפות שר החינוך לשעבר, ח"כ יואב גלנט ראש מועצת שומרון יוסי דגן, דני רהט סמנכ"ל רשת אמי"ת, מנהלת האולפנה לאה שטיימנץ ויו"ר עלי זה"ב יוסי הרשקו. המבנה המפואר והחדש נחנך כשנה וחצי לאחר הנחת אבן הפינה במקום בידי גלנט שכיהן אז כשר החינוך.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בירך את תלמידות ותלמידי השומרון ואמר: "רק לפני שנה וקצת הנחנו כאן יחד עם השר לשעבר יואב גלנט את אבן הפינה, והנה שנה לאחר מכן, עם הרבה מסירות נפש, אנחנו פותחים כאן את שנת הלימודים במבנה יפיפה, של 24 כיתות בעלות של 33 מיליון ש"ח, והלב מתרונן משמחה. הזדמנות נהדרת לומר תודה רבה על השותפות האמיתית שלך".

עוד הוסיף דגן: "הבוקר הזה פתחו כ- 25,200 תלמידות ותלמידים את מערכת החינוך בשומרון, גדילה של 5% בשנה, דור העתיד שלנו פורח בשומרון ואנחנו רואים ביחד, בעיניים, את התגשמות של דברי הנביאים, של הנביא עמוס "ושבתי את שבות עמי ישראל ובנו ערים נשמות וישבו ונטעו כרמים", והדברים של הנביא ירמיהו "עוד תטעי כרמים בהרי שומרון" וגם "ושבו בנים לגבולם", הגבולות של הבנים של רחל, אפרים ומנשה, ממש מועצה אזורית שומרון. אני מבקש לאחל לכן בנות יקרות, ולכל תלמידי השומרון ולכל עם ישראל, שנת לימודים פוריה, מלמדת מהנה", הוסיף דגן.

שר החינוך לשעבר גלנט אמר במקום "שמחתי לפתוח את שנת הלימודים בשומרון יחד עם ראש המועצה יוסי דגן - החיוך וההתרגשות של התלמידות וצוות המורות שווה כל השקעה. חינוך טוב הוא הבסיס לעתיד מדינת ישראל - הוא המאפשר בעתיד כלכלה איתנה, עוצמה ביטחונית ותשתית חברתית ראויה. אמשיך לפעול לביסוס ההתיישבות היהודית ביהודה ובשומרון, בנגב ובגליל - עבורי זו חובה שזכות בצידה", דברי גלנט.

כאמור, במועצה פותחים את שנת הלימודים עם נתוני שיא במספר התלמידים. השנה, ישנם כ-25200 תלמידי מערכת החינוך בשומרון כאשר 2,400 נמצאים בגיל הרך, 4,800 בגני הילדים, וכ-9,200 תלמידים בבתי הספר היסודיים. כמו כן, לראשונה חצו את רף 3,000 התלמידים שילמדו השנה במוסדות העל יסודיים שהוקמו במועצה. במועצה ממחישים את קצב הגידול של תלמידי המועצה בכך שבעוד בשנה שעברה סיימו 892 תלמידים את כיתה י"ב, השנה יתחילו 1,562 תלמידים את כיתה א', מדובר בכמעט הכפלה של התלמידים הנכנסים למערכת החינוך לעומת היוצאים.

יהודה ושומרון בקעת הירדן יוסי דגן יואב גלנט

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד