י"ח סיון התשפ"ד
24.06.2024
מאחורי הקלעים בחסידות 

ויהי לאחר השבעה: הבן מונה לרבי מזוועהיל, האח מונה לרב הקהילה 

אהבה ואחווה בחסידות זוועהיל: לאחר שתכננו בחירות לבחור את האח של הרבי או הבן, האח וויתר למען השלום והבן יוכתר לאדמו"ר כשהאח יוכתר לאב"ד הקהילה של זוועהיל. 'בחדרי חרדים' על הדרמה מאחורי הקלעים שליוותה את החסידות הירושלמית בדרך להכתרת ממשיך חדש

ויהי לאחר השבעה: הבן מונה לרבי מזוועהיל, האח מונה לרב הקהילה 
מימין הבן הרבי, משמאל רב הקהילה צילום: שלומי טריכטר

שבוע לאחר הסתלקותו של האדמו"ר מזוועהיל זצ"ל שנפטר בפתע פתאום בגיל 66 ולאחר שלא הוכתר ממשיך במסע הלוויה במלאת השבעה, ימונה בשעה טובה אדמו"ר לחסידות. 

כפי שנחשף לראשונה ב'בחדרי חרדים' לאחר ישיבת הנהלת החסידות בליל הלוויה בין היתר הוחלט כי אחיו של האדמו"ר, הגה"צ רבי שמואל דוד גולדמן ראש ישיבת זוועהיל הוא זה שיוכתר במקום אחיו לממלא מקומו. 

במהלך השבעה החלו חילוקי דעות בין המבוגרים בחסידות, לבין הצעירים, בעוד קבוצה של הצעירים רצו את הבן הגדול הרה"צ רבי משה נתן נטע גולדמן לבין המבוגרים יותר שרצו את ראש הישיבה הגרש"ד גולדמן כשבסוף הוחלט על בחירות שבעצם התייתרו, לאחר שהגיעו לפשרה הלילה, מבלי לספור את המעטפות בהם הצביעו החסידים והגיעו להסכם שלום לשמחת כולם. 

ל'בחדרי חרדים' נודע כי מאחורי הקלעים כי מי שיועד לכהן כאדמו"ר - ראש הישיבה הגרש"ד גולדמן הגיע בתוך השבעה להתייעץ עם האדמו"ר מאמשינוב, ראש הישיבה התייעץ עם הרבי ממושכות לגבי השאלה האם לוותר על האדמו"רות לאור מה שקרה. הרבי מאמשינוב הכריע כי יש לוותר למען השלום. האח של הרבי שנודע בצדקותו כפי שמעולם לא נכנס למחלוקת ובוודאי לא לפצל את החסידות החליט לוותר ובכך למנוע בחירות.

בחסידות הוחלט למנותו לאב"ד הקהילה של זוועהיל, כך שהבן הרה"צ רבי משה נתן נטע גולדמן יכהן כאדמו"ר ודודו ראש הישיבה יכהן כרב הקהילה של זוועהיל בארה"ק.

היום (שני) כאמור יוכתר הבן הגדול הרה"צ רבי משה נתן גולדמן בן ה- 39 תושב ביתר עילית, כממשיך דרכו של אביו, היום בשעה 15:00 בצהריים יעלו חסידי זוועהיל לפקוד את הציון בהר הזיתים, ובשעה 17:00 אחה"צ יתפללו תפילת מנחה בביהמ"ד ולאחמ"כ מעמד ההכתרה שם יעברו הקהל עם קוויטל ופדיון נפש לאדמו"ר החדש. 

 

הרבי מזוועהיל רבי שמואל דוד גולדמן ממשיך

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 25 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד