י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024

זייפו מסמכים: שני עורכי דין חשודים בהונאה

ארבעה חשודים ביניהם שני עו"ד, הונו לכאורה קורבנות מהחברה הערבית בהיקפים של למעלה מ-55 מליון שקלים באמצעות מכירת זכות לקרקעות מדינה תוך שימוש במסמכים מזויפים

זייפו מסמכים: שני עורכי דין חשודים בהונאה
אחסון מסמכים צילום: freepik

בחודשים האחרונים נוהלה בלהב 433, חקירה סמויה שהחלה בעקבות תלונה של רשות מקרקעי ישראל ומיסוי מקרקעין, נגד 2 חשודים תושבי אזור הצפון בחשד לביצוע עבירות מרמה בנסיבות מחמירות, זיוף, רישום כוזב במסמכי תאגיד וכן עבירות הלבנת הון בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים.

החשודים אשר פעלו באופן סדור ושיטתי, מכרו זכות לקרקעות מדינה לעשרות קורבנות מהחברה הערבית, באמצעות זיוף מסמכים של רמ"י (רשות מקרקעי ישראל), כאשר בפועל הקרקעות שבאזור הצפון לא הוצעו למכירה. בנוסף להיקפי העבירה החמורים ופגיעה בעשרות קורבנות שהפקידו את מיטב כספם, השתמשו החשודים בעיסוקם כעו"ד ליצירת מצג לגיטימי ואמין כביכול, לצורך ניצול ומרמה של הקורבנות.

הבוקר, לאחר שנגבו בימים האחרונים עדויות מעשרות מתלוננים, פשטו שוטרי היאל"כ ביחד עם שוטרים ממחוז צפון ומג"ב על בתיהם של החשודים (כפר כנא, נצרת עלית, משהד) וביצעו חיפושים, במהלך הפעילות עוכבו 4 חשודים ונתפסו כלי רכב ועשרות נכסים בשווי עשרות מיליוני שקלים, וכן עוקלו חשבונות בנק, בכוונת המשטרה ביחד עם גורמי האכיפה לפעול לחילוטם.

 

 

 

הונאה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד