1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

כתב אישום נגד 'אם מרעילה' מהצפון

אם בת 23 מאזור חדרה, ניסתה לרצוח את בתה הפגה ובעלןת המום, באמצעות החדרת חומר רעיל לתוך בקבוק חלב • התינוקת עדיין ומטופלת לצורך איזון רפואי
אלי שלזינגר, בחדרי חרדים, ח' תשרי תשע"ד 12/09/2013 12:52

יצחק לב ארי מהיר חימה אילוסטרצה. צילום: ארכיון

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הגישה היום (ה), לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד אם בת 23 מיישוב ליד חדרה, בגין עבירה של ניסיון לרצח בתה התינוקת הפגה, באמצעות החדרת חומר רעיל המצוי במסיר לק, לתוך בקבוק עם חלב האם ששאבה עבורה.

בחודש שעבר ילדה הנאשמת את בתה שנולדה פגה במשקל 1310 גרם ואושפזה בפגייה של בית החולים.

לאחר שהתקיימה שיחה בין האם לבין רופאי הפגייה שבמהלכה מסרו לאם אודות ממצא חריג שמצאו במוחה של התינוקת, וכן הסבירו להם כי יתכן ויהיו לתינוקת בעיות נוירולוגיות, איחור התפתחותי קל ואינטליגנציה שמורה, תוך שהם מבהירים כי אין מדובר בהשלכות וודאיות, החליטה האם להמית את בתה התינוקת.

לשם מימוש החלטתה של האם להמית את בתה התינוקת, בשלוש הזדמנויות שונות לפחות החדירה האם כמות גדולה מהחומר הרעיל (מסיר לק ובתוכו חומרים רעילים ובין היתר אצטון וטולואן) לתוך בקבוק ובתוכו חלב אם ששאבה ומסרה את הבקבוק לאחיות הפגייה על מנת שיאכילו באמצעותו את בתה התינוקת, וזאת ביודעה כי הוא מכיל חומר רעיל ומתוך כוונה להמית באמצעותו את בתה התינוקת.

האחיות האכילו את התינוקת מספר פעמים בחלב האם עם החומר הרעיל ורק לאחר מספר האכלות, כאשר הבחינו בריח אצטון חריף הנודף מאחד הבקבוקים הפסיקו את ההאכלה.

עוד בטרם הספיקו האחיות לשלוח את הבקבוקים לבדיקת מעבדה, מסרה להן האם בקבוק נוסף ובתוכו חומר רעיל, ואולם הן לא האכילו את התינוקת באמצעותו ושלחו גם אותו לבדיקת מעבדה. בתוצאות בדיקת המעבדה התגלה החומר הרעיל בחלב האם ואף בשתן של התינוקת.

כתוצאה ממעשי האם נגרמו לתינוקת אי ספיקת כליות חריפה טובולארית והפרעה באיזון המלחים ואף עברה אירוע של פרכוס.

רק לאחר שהופסק מתן חלב-האם מצב התינוקת השתפר. התינוקת עברה טיפולים בפגיה לצורך איזון מצבה הבריאותי ונכון למועד הגשת כתב האישום, התינוקת עדיין נמצאת בפגיה ומטופלת לצורך איזון מצבה הרפואי.




הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מסכנונת.איזה עולם אכזר  

    חיה

  2. זה שנותנים את ההגה בידים של אמא  


;