י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
תגובות לאסון הקשה

אחרי הפטירה המזעזעת: תמיכה חוצה מגזרים במשפחת אנשין

אלמנתו של הרב אנשין ז"ל שמתמודדת עם האסון בתקופה רגישה הופתעה לקבל תגובות תמיכה רבות מהקהל שנחשף לאסון הקשה

אחרי הפטירה המזעזעת: תמיכה חוצה מגזרים במשפחת אנשין
יתומי אנשין צילום: באדיבות המצלם

לפני כשבועיים פורסמה הידיעה על מותו המזעזע של אברהם חיים אנשין ז"ל, בן 33 ואב לעשרה ילדים שהתגורר בבית שמש.

אלמנתו שמתמודדת עם האסון בתקופה רגישה הופתעה לקבל תגובות תמיכה רבות מהקהל שנחשף לאסון הקשה.

"אנשים מתקשרים לעודד, נותנים לי הרגשה של 'ביחד' וחלק מציעים עזרה לחג. התקווה הזאת מטעינה אותי בכוחות להמשיך ולהתמודד למרות הכל" מסרה פייגי.

לתרומה הקליקו כאן>>>

אנשין התגורר בבית שמש והיה מוכר כנהג הסעות תלמידים ונגן קלרינט. הוא נהרג בתאונה קשה שהתרחשה באתר בנייה סמוך לבית הכנסת בו התפלל עם ילדיו. לפני כשבוע פורסמה עדותו של אחד המתפללים ובהמשך נחשפה תמונה המאשרת את דבריו:

ביום ראשון האחרון התפלל מנחה בבית הכנסת השכונתי עם שני ילדיו הקטנים. בשעה 18:40 יצאו המתפללים וראו משאית חונה המרוקנת עפר ופסולת בפתח בית הכנסת.

אנשין ביקש להעיר לנהג שיפנה את הפסולת באתר הסמוך. בעודו ניגש למשאית, החל הנהג בנסיעה, הוא דפק על המשאית בכל כוחו וקרא  לנהג לעצור, אך אז החליק מתחת לגלגלים ונמחץ למוות. עם פטירתו הפתאומית הותיר אחריו את אשתו ועשרה יתומים כשהקטנה בת חצי שנה בלבד.

מנחמים שהגיעו לבית האבלים התקשו להאמין לתנאים המזעזעים בהם חיה המשפחה. בית עני וישן, רהיטים שבורים ובמטבח אין אפילו תנור. "אברהם תמיד חייך, הילדים היו שמחים, לא ידענו שזה המצב"  התנצל בכאב אחד השכנים.

בני הזוג אנשין עשו הכל בשביל לפרנס את הילדים שלהם, אברהם חיים עבד כנהג הסעות ובערב נגן בקלרינט בחתונות. פייגי גידלה את הילדים בפשטות, אף פעם לא בקשה לעצמה דבר ורק ניסתה לחסוך כסף וליצור יש מאין.

בועד הרבנים נרתמו לערוך להם מגבית מיידית שתסייע למשפחה: "אברהם חיים אנשין ז"ל היה אבא אוהב שדאג לפצות אותם על העוני בכל דרך אפשרית. הם התפנקו על הברכיים שלו, נשענו על הכתפיים הרחבות וידעו שהוא יעשה הכל בשבילם.

עכשיו כשהלך בפתאומיות מחרידה כל כך, אנחנו חייבים להיות שם במקומו, להושיט יד אוהבת ולראות שיהיה להם מה לאכול."

לתרומה הקליקו כאן>>

ועד הרבנים אברהם חיים אנשין ז"ל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד