י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
למרבה האכזבה

חלם זה כאן: השקת הרכבת הקלה בגוש דן תידחה - זו הסיבה

השקת הרכבת הקלה בגוש דן, שהיתה מתוכננת ל-30 בנובמבר, תידחה. כך אומרים בחברת נת"ע | הסיבה: תקלות שאירעו בנסיעות המבחן - שהובילו לבלימות פתאומיות של הרכבת | למעשה הסיבה המרכזית לתקלות היא שיטת המכרזים המפוצלים של הקו

חלם זה כאן: השקת הרכבת הקלה בגוש דן תידחה - זו הסיבה
הרכבת הקלה בגוש דן צילום: באדיבות המצלם

גורמים בחברת נת"ע - האחראית על תכנון והקמת הרכבות הקלות בגוש דן הודיעו כי השקת הרכבת הקלה בגוש דן, שהיתה מתוכננת ל-30 בנובמבר, תידחה, כך דווח היום (רביעי) ב'כלכליסט'.

ע"פ הדיווח החברה עידכנה את משרד התחבורה בתקלות הבלימה ברכבת הקלה שנחשפו ב'כלכליסט' בתחילת החודש. כעת, ממתינים להודעה רשמית שתצא מטעם צוות ההיגוי שבראשו עומדת מנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק.

כפי שנחשף, הסיבה לדחייה היא תקלות שהתגלו בנסיעות ההרצה של הרכבת הקלה, כאשר המרכזית שבהן היא תקלה במערכות האיתות ובמערכת בלימת החירום. במהלך הנסיעות התרחשו תקלות של סינכרון מול מרכז השליטה המרכזי, שהובילו לבלימות פתאומיות של הרכבת במהלך הנסיעה, שעלולות לסכן את הנוסעים. 

הבלימות הפתאומיות הן אמצעי חירום שמותקן ברכבת ומשמשות כאמצעי בטיחות, שנועד למנוע תאונות - אך נכון לעכשיו הן מופעלות באופן לא סדיר, עקב ניתוקים ובעיות סינכרון של מערכות התקשורת המרכזיות מהרכבת.

ב'כלכליסט' מציינים כי הסיבה המרכזית לתקלות היא שיטת המכרזים המפוצלים של הקו, שהובילה לכך שחברות שונות בנו את המערכים השונים של תשתית הרכבת והובילו לחוסר סנכרון בין המרכיבים השונים בפרויקט.

 

 

רכבת קלה רכבת הקלה גוש דן תחבורה ציבורית השקה תקלות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 12 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד