י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
טיול בחו"ל וכסף מזומן

ביהמ"ש זיכה אחת מ-4 הנשים שהיו בקשר עם סוכן איראני

אם לחמישה שהואשמה במגע עם סוכן זר, זוכתה ע"י ביהמ"ש המחוזי בירושלים. על פי כתב האישום היא הייתה בקשר עם סוכן איראני דרך הרשתות החברתיות | מלבדה הוגשו כתבי אישום כנגד ארבע נשים נוספות 

ביהמ"ש זיכה אחת מ-4 הנשים שהיו בקשר עם סוכן איראני
מצלמת רשת צילום: unsplash

בית המשפט המחוזי בירושלים זיכה היום (שני) את אחת מארבע הנשים שהואשמו במגע עם סוכן זר. על פי כתב האישום האישה הייתה בקשר עם סוכן איראני דרך הרשתות החברתיות, והציע לה "טיול" לאיראן וכסף מזומן. את הדיווח הביא אביעד גליקמן בחדשות 13.

ד', בת 50, היא אם לחמישה מירושלים. לפני כשלוש שנים היא קיבלה בקשת חברות בפייסבוק מאדם שכינה את עצמו בשם "ראמבוד נמדר". "ראיתי שכל החברות שלי בפייסבוק גם חברות שלו, והסכמתי", סיפרה ד' בחקירתה כשנחשפה הפרשה בתחילת השנה, "הוא שאל אותי בעברית מה שלומי ושאלתי אותו איך הוא יודע עברית, הוא ענה לי שסבו לימד אותו. הוא הציג את עצמו כקבלן משכונה יוקרתית".

"לאחר מכן העברתי לו לבקשתו את מספר הטלפון שלי, הסוכן ניסה לסחוט ממנה מידע, ושלח לה פוסט מקבוצת פייסבוק עם איחולי הצלחה למפקדת פרסייה חדשה ביחידת 8200. "הוא שאל אותי מי זאת", סיפרה ד', "אמרתי לו שאני מכירה אותה ופגשתי אותה, אבל היא לא חברה שלי". בשיחה הבאה ביניהן היא התעניינה האם הוא צפה בסדרה טהרן. "ראמבוד אמר לי שזו סדרה של השב"כ, ושאל אותי אם ראיתי או פגשתי אנשים שעובדים בשב"כ, הוא אמר שהם אנשים חזקים".

ארבעה חודשים אחרי ששוחחו, הציע "ראמבוד" ל-ד' לבוא לטיול בחו"ל. "בהתחלה הוא אמר לי בטורקיה, ולאחר מכן בדובאי", סיפרה ד', "אמרתי לו שאני עדיין נשואה וטרם התגרשתי, והוא המשיך לנסות לשכנע אותי לצאת למדינה אחרת. הוא אמר לי שהוא יכול לשחד אנשים ולהביא אותי לאיראן דרך ארמניה, אבל שאסור לי לספר את זה לאף אחד אחר בעולם".

על פי כתב האישום, הסוכן האיראני פעל באותה שיטה עם כולן. גם ל-ד' הוא הציע כסף, והיא דווקא שיתפה פעולה. "הייתי במצב כלכלי קשה בגלל הקורונה וכתבתי לו על כך", סיפרה ד', "הוא התעקש לשלוח לי אלף דולר, ויום אחד הוא שלח לי קוד ל'ווסטרן יוניון'. הלכתי לסניף ומשכתי 2,800 שקלים שנשלחו מאוסטרליה. הוא אמר לי שהוא ביקש מחבר מאוסטרליה שישלח לי את הכסף לישראל".

רק במהלך החקירה הבינה ד' שהיא נפלה לתרמית. "כל הקשר הוא לא בכוונה, לא הייתה כוונה לפגוע במדינה", אמרה ד' בחקירתה, "אני לא רוצה להרוס את החיים שלי ואת החיים של הילדים שלי. תרחמו עליי". מהחקירה עלה כי מדובר בנשים תמימות, אולם עצם העובדה שלא דיווחו על הקשר החריג עם אותו איראני, למרות שחשדו בו, הובילה לאחת הפרשות החמורות בניסיון של איראן לדלות מידע על ההתרחשות בישראל.

סוכן חשאי איראן עימות איראן ישראל בית המשפט

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד