י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
להגיע ליעד

ימים אחרונים: מאמצים גדולים לסייע למגבית יתומי משפחת אנשין

מאמצים גדולים נעשים על מנת לסגור את מגבית יתומי הרב אנשין ולשמח את המשפחה טרם חג הסוכות

ימים אחרונים: מאמצים גדולים לסייע למגבית יתומי משפחת אנשין
יתומי משפחת אנשין צילום: באדיבות המצלם

בקופת הצדקה של ועד הרבנים עושים מאמצים גדולים על מנת לסגור את מגבית יתומי הרב אנשין ולשמח את המשפחה טרם חג הסוכות.

מוקדם יותר שתפה המשפחה בקושי הגדול שמתעצם בימים אלו. "הקלרינט של אבא שוכב מיותם בבית, כל שנה הוא ניגן עם זה בחג וכולם היו מתקבצים לסוכה".

" זו תקופה קשה מאוד, כל המשפחות נמצאות ביחד, בונים סוכה יחד, הולכים לתפילות החג יחד, סעודות... אנחנו מרגישים את החסר של אברהם חיים ז"ל בעוצמה כפולה" מסרה האלמנה.

בוועד הרבנים כאמור, מנסים לעזור לה להתגבר על הכאב ולהוריד ממנה את העול הכלכלי הקשה שרובץ על המשפחה.

להשלמת היעד הקליקו כאן>>>


ה
רב אנשין זצ"ל • באדיבות המצלם

אנשין התגורר בבית שמש והיה מוכר כנהג הסעות תלמידים ונגן קלרינט. הוא נהרג בתאונה קשה שהתרחשה באתר בנייה סמוך לבית הכנסת בו התפלל עם ילדיו. לפני כשבוע פורסמה עדותו של אחד המתפללים ובהמשך נחשפה תמונה המאשרת את דבריו: 

ביום ראשון האחרון התפלל מנחה בבית הכנסת השכונתי עם שני ילדיו הקטנים. בשעה 18:40 יצאו המתפללים וראו משאית חונה המרוקנת עפר ופסולת בפתח בית הכנסת. 

אנשין ביקש להעיר לנהג שיפנה את הפסולת באתר הסמוך. בעודו ניגש למשאית, החל הנהג בנסיעה, הוא דפק על המשאית בכל כוחו וקרא  לנהג לעצור, אך אז החליק מתחת לגלגלים ונמחץ למוות. עם פטירתו הפתאומית הותיר אחריו את אשתו ועשרה יתומים כשהקטנה בת חצי שנה בלבד.

מנחמים שהגיעו לבית האבלים התקשו להאמין לתנאים המזעזעים בהם חיה המשפחה. בית עני וישן, רהיטים שבורים ובמטבח אין אפילו תנור. "אברהם תמיד חייך, הילדים היו שמחים, לא ידענו שזה המצב"  התנצל בכאב אחד השכנים.

בני הזוג אנשין עשו הכל בשביל לפרנס את הילדים שלהם, אברהם חיים עבד כנהג הסעות ובערב נגן בקלרינט בחתונות. פייגי גידלה את הילדים בפשטות, אף פעם לא בקשה לעצמה דבר ורק ניסתה לחסוך כסף וליצור יש מאין. 

בועד הרבנים נרתמו לערוך להם מגבית מיידית שתסייע למשפחה: "אברהם חיים אנשין ז"ל היה אבא אוהב שדאג לפצות אותם על העוני בכל דרך אפשרית. הם התפנקו על הברכיים שלו, נשענו על הכתפיים הרחבות וידעו שהוא יעשה הכל בשבילם.

לעזרה הקליקו כאן>>>

ועד הרבנים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד