ז' תמוז התשפ"ד
13.07.2024
בג"צ, ממשלה וכנסת

מחר: יום דרמטי בדרך לאישור הסכם ישראל - לבנון

ההסכם הימי בין ישראל ללבנון שעשוי לשנות את פני ההיסטוריה במזרח התיכון לא עובר באופן חלק. מחר תצטרך המדינה להשיב לבג"ץ בעניין העתירות שהוגשו נגד העברת ההסכם בממשלת מעבר וללא אישור הכנסת | בנוסף, מחר יתכנסו הקבינט והממשלה וגם ההסכם יוצג בכנסת

מחר: יום דרמטי בדרך לאישור הסכם ישראל - לבנון
במליאת הכנסת צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

אחרי שבישראל ובלבנון הודיעו רשמית על ההסכם שנחתם בין ישראל ללבנון על קווי הים הגבולי שבין המדינות וחלוקת אסדות הגז, מחר (רביעי) צפוי יום דרמטי שיחל בבג"צ, ימשיך בממשלה ובדיון חריג בכנסת בחולו של מועד.

עד למחר ב-10:00 בבוקר המדינה תשיב לבג"צ מדוע לא יביאו את ההסכם לאישור במשאל עם או בהצבעה בכנסת, עד אז יכריעו השופטים האם לעכב את אישור ההסכם בממשלה.

בשעה 11:00 יכנס ראש הממשלה יאיר לפיד את הקבינט הביטחוני - מדיני ויציג לראשונה את ההסכם בפני שרי הקבינט, בדיון ישתתף גם הדרג הביטחוני.

בשעה 13:30 תתכנס הממשלה לישיבה מיוחדת בעניין ההסכם, אך ההצבעה תתקיים רק בעוד שבועיים לאחר שחברי הכנסת יקבלו הזדמנות לעיין לראשונה בפרטי ההסכם.

בשעה 18:00 מליאת הכנסת תתכנס לדיון חריג בעיצומו של חול המועד, על שולחן הכנסת יונח ההסכם וחברי הכנסת יוכלו לעיין בו למשך שבועיים ורק אז הוא יאושר בדיון נוסף בממשלה.

מליאת הכנסת עתירה לבגץ הסכם לבנון

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד