1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מקומי

צפת: החרדים התפצלו בין המועמדים לראשות העיר

בעוד מפלגת ג' תומכת בשוחט, הזוכה גם לתמיכה בחוגי חב"ד ובחלקים מש"ס, בת' ובחלקים אחרים בש"ס נוטים לתמוך בחדד
שרי רוט, בחדרי חרדים, כ"ז תשרי תשע"ד 01/10/2013 13:21

שוחט אצל הגר"ח שוחט אצל הגר"ח קנייבסקיהאם הצליח ראש העיר המכהן בצפת, אילן שוחט, לשעבר איש קדימה וכיום ב'ישראל ביתנו', ללכד מאחוריו את הציבור החרדי? מהמצג אותו מנסים אנשיו לצייר, זוהי התמונה, אך מבירור מעמיק עולה כי הדברים שונים במקצת.

מפלגה אחת הודיעה על תמיכה בו ללא עוררין: מפלגת ג', הכוללת כיום את קהילתו של הרב קעניג מברסלב, זו שהתפצלה משאר החסידויות שהצטרפו ל'דגל התורה'. השאלה הגדולה היא האם תצליח המפלגה לעבור את אחוז החסימה. מספר 2 ברשימה הוא משה פרוש - חסיד ביאלה-לוגאנו שהגיע לפני כשנה לעיר.

לעומתה בשאר המפלגות מתקשה שוחט להשיג תמיכה:

מפלגת ת' (אגודת ישראל, דגל התורה ונציג הספרדים מישיבת אור יקר) – עדיין לא הודיעה במי תומכת. מסתמנת תמיכה בשוקי אוחנה, אך יש קולות הקוראים להצביע למועמד החרדי יותר, שלמה חדד, לשעבר יו"ר המועצה הדתית. הכרעה תתקבל כנראה עד סוף השבוע.

נזכיר כי הרשימה כוללת, מלבד הנציג הליטאי, גם נציג של החסידויות השונות כמו צאנז וקרלין.

הרשימה כוללת במקום הראשון את הנציג הספרדי עמנואל לוי, במקום השני את הנציג החסידי אליעזר לאזאר, חסיד סערט ויז'ניץ, ובמקום השלישי את הנציג הליטאי אורי רזובסקי.

מפלגת חב"ד שהתאחדה יחד עם 'תקומה' – ראש הרשימה הוא משה אוחיון, חסיד חב"ד התומך באילן שוחט, מספר 2 ברשימה הוא חבר המועצה הדתית מוטי דיין, חסיד חב"ד הקשור לרבני חב"ד בעיר. דיין נוטה יותר לתמוך באוחנה, וכך גם נציג חב"ד הפורש יום טוב סבח.

עד כה לא הודיעה חב"ד במי תתמוך והסתפקה בצילומים חגיגיים עם שוחט, אך נראה שתתמוך בו על רקע המדיניות החב"דית הכללית לתמוך בראשי ערים מכהנים.

לעומת נציגי חב"ד, מספר 3 ברשימה, יותם קרו, הנחשב לאיש אמונו של הרב שמואל אליהו, כבר הודיע על תמיכה בשלמה חדד. קרו יביא לחב"ד קולות מקרב המגזר החרדי לאומי. יתכן שקולות המצביעים לרשימה יפוצלו בין המועמדים השונים.

נזכיר כי בבחירות האחרונות תמכה חב"ד בישי מימון, אך לקראת הסיבוב השני, ובעיצומו של יום הבחירות, העבירו את תמיכתם לשוחט, לאחר שהובטח להם תפקיד הסגנות.

בש"ס מתקשים להחליט במי לתמוך, ועד כה נמנע יו"ר ש"ס אריה דרעי מלבקר בעיר או להכריז על תמיכה במועמד כזה או אחר. עם זאת צריך לזכור כי יו"ר הרשימה, רונן גנון, הוא תומך נלהב של שוחט, כך גם מספר 2 ברשימה נהוראי לחיאני.

אין ספק שהפלונטר של דרעי גדול, אחרי הכול מספר 1 ברשימה – בני בן טובים - הוא איש של הרב רפאל כהן, שלא הכריז עד כה על תמיכה במועמד כזה או אחר. מחד, המועמד שלמה חדד הוא גיסו של הרב, אך צריך לזכור שהרב כהן הוא רב רשמי של שכונה כך שההערכה היא שיתקשה להכריז על מועמד כזה או אחר, למרות שמעדויות עולה כי אנשים מישיבתו של הרב כהן פועלים במטהו של חדד.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל החרדים בעיר תומכים בשלמה חדד! המועמד שלנו!!!!  (ל”ת)

  יוסי גבאי

 2. רק מענין שבכל השכונות החרדיות יש שלטים של שלמה חדד ורק אצל הרוסים יש שלטים של שוחט  (ל”ת)

  יחזקאל שמש

 3. חחחחחחחחח... מי תומך בשוחט בכלל?? אפ' הרב קעניג כבר לא מצביע לו  (ל”ת)

  שלום ירושלמי

  • שקרן (ל”ת)

   י

 4. תנו לי סיבה אחת למה להצביע למר שוחט? איש ישראל ביתנו, מספר 2 שלו והמ"מ זה ארקדי רוסי הנשוי לגוייה, הוא רק דפק את החרדים בחמש שנים. אז למה שנצביע  (ל”ת)

  אביחי מיגסלקי

 5. הרב רפאל כהן מקבל איומים משוחט!! בדוק.  (ל”ת)

  נחשוני

 6. דעת תורה  

  trh rhnr

 7. גנון רק חושב שהוא מחליט בשס  

  יעקב חדד מפינת החי

 8. מפלגת ת'  

  צפתי

  • צפתי 

   מפלגת ת'

  • מפלגת ג' 

   צפתי אמיתי

  • עכשיו כבר בטוח מי המפלגה החרדית 

   צפתי אגודאי

 9. כל המועמדים של ש"ס בצפת הם בובות של רונן גנון, אין מה לעשות  

  בן טובים אינו נציג של רפאל כהן

  • זה מצחיק אותך? מטומטם? 

   אבי עזרה

 10. אגודת ישראל  


 11. אגודת ישראל  


 12. חח.. רואים שקשה לכם. אתם חושבים שאם תתמודדו עם האות ג' הארצית, יתנו לכם קולות! ת' היא המפלגה בה חברים כלל החסידיות והרבנים בעיר וממילא היא הגדולה ביות  (ל”ת)


 13. אנו מקווים שדרעי יתעשת.  

  משה כהן

 14. נפתח אתר חדשות לצפת סקופינר!! כנסו  (ל”ת)

  יוסלה מושביץ

 15. כתבה מגמתית למה אין ניטראליות  


 16. מעניין ש"ת" צועקים שחובה להצביע למועמד דתי ומי שאינו עושה כך פוגע בקרנה של מזבח בלה בלה ואילו בבחירות הקודמות תמכו בשוקי אוחנה שהוא חילוני  (ל”ת)


 17. המשך ל16 תמכו בשוקי אוחנה מול ישי מימון הדתי ובסיבוב שני באילו שוחט ה"עוכר ישראל" לטענתם צבועים נימאסתם  (ל”ת)


 18. ש״ס  

  ממשיכים את מורשת מרן

 19. רק שלמה חדד!!!!  

  צפתי בדם

 20. שלמה חדד לראשות העיר!  

  סופיה

 21. שלמה חדד  

  מאיה גורד

;