י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
"עלילות מאסק וטוויטר"

מיליארדי דולרים נמחקו ברגע: ה'וי הכחול' הושק והוקפא

ימים אחרי השקת ה'וי הכחול' בתשלום ע"י מאסק, הבעלים החדש של טוויטר, השירות הוקפא לאחר אינספור משתמשים שהתחזו לחברות מסחריות ולידוענים וגרמו לנזקים בשווי מיליארדי דולרים | עם זאת, מאסק הכריז כי השירות יחזור בקרוב בצורה מאובטחת

מיליארדי דולרים נמחקו ברגע: ה'וי הכחול' הושק והוקפא
אילוסטרציה צילום: unsplash

שירות הפרימיום "טוויטר בלו" יושק בסוף השבוע. כך צייץ הלילה (ראשון) אילון מאסק, שרכש לאחרונה את הרשת החברתית. ציוצו של מנכ"ל החברה מגיע יומיים לאחר הודעת החברה על השהיית השקת השירות, בעקבות מקרים רבים של משתמשים שרכשו אותו והתחזו לאחרים.

מאסק, שקנה את טוויטר לפני כשבועיים, החל מיד בשורת רפורמות שמטלטלות את החברה, בהן פיטורי כמחצית מעובדיה ושינוי מדיניות שירות הפרימיום. במסגרת שינוי המדיניות, עליו תגבה החברה 8 דולר, יוכלו רוכשי השירות להעלות סרטונים ארוכים מ-2:10 דקות, לערוך ציוצים ואף לקבל "וי כחול" שבעבר היה שמור לסימון משתמשים מאומתים בלבד, בהם ידוענים, פוליטיקאים ועיתונאים.

הסאגה סביב ה'וי הכחול' גרמה לחברות הפסדים של מיליארדי דולרים. בין היתר, חשבון שהתחזה לחברת תרופות גדולה הביא באמצעות ציוץ אחד להתרסקות מניותיה ומחיקה של קרוב ל-20 מיליארד דולרים משוויה. מכירת תווי האימות בטוויטר היא אחד מהמהלכים הראשונים והמתוקשרים ביותר של הבעלים החדש, אילון מאסק.

ענקית הפארמה האמריקנית איליי לילי הפסידה אתמול עשרות מיליארדים משווי החברה, לאחר שמניותיה התרסקו בעקבות ציוץ של חשבון טוויטר שהתחזה לחשבון הרשמי של החברה. משתמש אלמוני התחזה בחשבונו לחשבון הרשמי של החברה, רכש תו אימות בסך שמונה דולרים – וצייץ בשם איליי לילי: "אנו נרגשים להודיע שאינסולין יחולק בחינם". כתוצאה מכך נחתך שווי החברה בכ-30-18 מיליארד דולרים.

גם מניותיה של לוקהיד מרטין, חברת הענק לייצור מטוסים וכלי נשק, ירדו בכ-5% לפחות, לאחר שציוץ של מתחזה כתב הודעה בניגוד לעמדת החברה. גם במקרה זה, משתמש אלמוני שרכש תו אימות בעלות של שמונה דולרים, כתב בשם החברה: "התחלנו בהשהיה של מכירת כל הנשקים לערב הסעודית, ישראל וארצות הברית – עד להמשך החקירה בנוגע לדיווחים על הפרות זכויות אדם מצידן".

טוויטר אילון מאסק וי כחול

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד