ט"ז אייר התשפ"ד
24.05.2024
אבי אבי רכב ישראל ופרשיו

נשבה ארון הקודש: מרן הגאון רבי שמעון בעדני זצ"ל ראש מועצת חכמי התורה

נצחו אראלים את המצוקים: מרן הגאון הגדול רבי שמעון בעדני זצוק"ל ראש מועצת חכמי התורה של ש"ס ומנהיג הציבור הספרדי השיב הבוקר את נשמתו הטהורה ליוצרה בבית החולים שיבא בתל השומר והוא בן 95 בהסתלקותו. מסע הלוויה בשעה 13:00 בצהריים מבית מדרשו בב"ב

נשבה ארון הקודש: מרן הגאון רבי שמעון בעדני זצ"ל ראש מועצת חכמי התורה
הגאון רבי שמעון בעדני צילום: שוקי לרר

אבי אבי רכב ישראל ופרשיו: בכל שדרות היהדות החרדית בארץ ובעולם יתמות ואבל כבד, עם היוודע הבשורה הקשה והמרה הבוקר (רביעי) על הסתלקותו לשמי רום של מנהיג הציבור הספרדי, ראש מועצת חכמי התורה של ש"ס מרן הגאון הגדול רבי שמעון בעדני זצוק"ל, ראש כולל 'תורה וחיים' בבני ברק והוא בן 95 בפטירתו.

כפי שדווח ב'בחדרי חרדים' בחודש אלול האחרון חלה הידרדרות במצבו ובחסדי שמים שוחרר לביתו, בחודשים האחרונים שוב חלה הידרדרות במהירות במצבו והרב זצ"ל אושפז בבית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק שם נאלצו הרופאים להרדימו ולהנשימו לאחר שעבר החייאה. מאז הועבר הרב לפני מספר שבועות לשיקום נשימתי בבית החולים שיבא בתל השומר שם בשבוע האחרון חלה הידרדרות במצבו. 

תפילות רבים נישאו ברחבי העולם היהודי לשלומו ולרפואתו השלמה, והשם רבי רפאל שמעון בן חביבה נישא בפי כל במאות עצרות תפילה לרפואתו. אך למגינת כל לב, נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש.

עם היוודע הבשורה הקשה תחושת אבל ויתמות ירדה על העולם היהודי; עולם התורה התעטף באבל ויגון כבד.

מרן הגאון רבי שמעון בעדני זצ"ל הנהיג את הציבור הספרדי ועולם התורה מיד אחרי הסתלקותו של ידידו ורעו מרן נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן זצ"ל בחודש אב האחרון, וכבר במשך השנים שקודם לכן היה חלק בלתי נפרד בעוז ובגאון מההנהגה הספרדית והיה מוותיקי חברי המועצת, מרן זצ"ל נשא בגאון את דגל ההשקפה הצרופה, ורומם את קרנם של בני התורה הספרדים בכל מקום ומקום.

מיטתו של מרן הגר"ש בעדני זצ"ל תועבר מתל השומר למעיני הישועה שם יערכו את ה'טהרה'. מסע הלוויה בשעה 13:00 בצהריים מכולל 'תורה וחיים' ברחוב רבי עקיבא 133 בבני ברק לבית החיים שם ייטמן לצד רעייתו הרבנית ע"ה..

בהוראת הגאון הצדיק חכם ניסים בן שמעון על כל תלמידי מוסדות התורה, אברכי הכוללים ותלמידי הישיבות להשתתף בהלוויה, "צריך לחלוק כבוד לתורה". כמו כן יוכרז על ביטול מלאכה בכל שעות מסע הלוויה.

ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין הורה לכל תלמידי הישיבות והכוללים בבני ברק לצאת ולהשתתף במסע הלוויה.

אמבולנסים של איחוד הצלה ואופנועי החירום של איחוד הצלה ערוכים למתן מענה רפואי מהיר ומיידי לכל מקרה רפואי בזמן ההלוויה היום בצהריים בבני ברק. כמו כן: עשרות רופאים, פרמדיקים, וחובשים של איחוד הצלה יתנו מענה רפואי בעת הצורך ברחובות מסע ההלוויה כצוותים רגליים בכל זמן ההלוויה.

אלי פולק מנכ"ל איחוד הצלה מסר: "ברצוני לחדד את האזהרה מהלוויות קודמות כי ראוי להימנע מטיפוס על גגות ומרפסות שעקב עומס של בני אדם עלולות לקרוס ולגרום לאסונות ופציעות. חשוב לנקוט בכללי הבטיחות והזהירות בכדי למנוע פציעות קשות ואסונות כמו שאירעו למרבה הצער בהלוויות קודמות".

אפי פלדמן ראש סניף איחוד הצלה בבני ברק וישראל אלתר סגן ראש סניף איחוד הצלה בבני ברק הוסיפו: "אמבולנסים, רופאים, פרמדיקים וחובשים מתנדבים באיחוד הצלה יאבטחו רפואית את מסע ההלוויה. המתנדבים ביחידת האופנועים של איחוד הצלה (אופנולנסים) ערוכים אף הם לתת מענה רפואי מהיר ומיידי (גם במקרים רפואיים בצירים שייחסמו) במידת הצורך".

וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'.

הרב שמעון בעדני מועצת חכמי התורה הלוויה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד