י"א אייר התשפ"ד
19.05.2024
"החוטפים ישלמו מחיר יקר"

רה"מ לפיד על מבצעי הפיגוע בי-ם: "נגיע אליהם"

בתום תדרוך ביטחוני התייחס רה"מ לפיד לפיגוע המשולב בי-ם בו נרצח צעיר חרדי וכן לאירוע החמור בו נחטף צעיר ישראלי שנפצע קשות בתאונה בג'נין: "אם גופתו של טירן לא תוחזר, החוטפים ישלמו מחיר יקר" | על הפיגוע המשולב: "הם יכולים להסתתר, זה לא יעזור להם. כוחות הבטחון יגיעו אליהם"

רה"מ לפיד על מבצעי הפיגוע בי-ם: "נגיע אליהם"
יאיר לפיד בהצהרה צילום: לע"מ

ראש הממשלה יאיר לפיד סיים לפני שעה קלה (רביעי) תדרוך ביטחוני עם ראשי מערכת הביטחון בעקבות הפיגוע המשולב בירושלים והחשש מפיגועים נוספים. 

תחילה אמר לפיד: "אני רוצה תחילה לשלוח את תנחומיי, את תנחומיה של ממשלת ישראל, למשפחת ההרוג אריה שצ'ופק זכרו לברכה. נער שלא עשה דבר רע לאף אדם בעולם ונרצח רק מפני שהוא יהודי. אני שולח איחולי החלמה ורפואה שלמה לפצועים".

לדברי רה"מ, "סיימתי עכשיו הערכת מצב רחבה עם שר הבטחון ושר הבט"פ, צה"ל, השב"כ והמשטרה על שני אירועים חמורים מהיממה האחרונה: האירוע הראשון הוא הפיגוע המשולב בירושלים. זה אירוע שונה באופיו ממה שראינו בשנים האחרונות. מתנהל כעת מאמץ מודיעיני נרחב שיביא לגילוי המחבלים הנתעבים, לגילוי מי שעומד מאחוריהם, ומי שמספק להם אמצעי לחימה".

"אני רוצה לומר מפה לאזרחי ישראל", אמר לפיד, "אנחנו נגיע אליהם. הם יכולים לברוח, הם יכולים להסתתר, זה לא יעזור להם. כוחות הבטחון יגיעו אליהם. אם הם יתנגדו הם יסוכלו. אם לא, אנחנו נמצה איתם את מלוא חומרת הדין".

לדבריו, "בהערכת המצב היום הורינו לעבות את הכוחות במרחב ירושלים בימים הקרובים, ולהגביר את הסריקות בכל הגזרות הרלוונטיות. צה"ל, שב"כ והמשטרה פרוסים בשטח בשעות אלה, כדי לוודא שלא יהיו פיגועי המשך".

"האירוע השני", אמר לפיד, "הוא חטיפתו של טירן פרו, צעיר ישראלי שהיה אמור מחר לחגוג את יום הולדתו ה-18, שנפצע אנושות בתאונת דרכים בג'נין. שוחחתי היום עם אביו של טירן, לפי עדות המשפחה החוטפים נכנסו לבית החולים, ניתקו מהמכשירים ילד שנאבק על חייו, וחטפו את גופתו".

"ישראל הוכיחה בחודשים האחרונים שאין מקום ואין מחבל שהיא לא יודעת להגיע אליו, מהקסבה בשכם, מחנה הפליטים בג'נין, לזירות קרובות ורחוקות. אם גופתו של טירן לא תוחזר, החוטפים ישלמו מחיר יקר", איים רה"מ.

לדבריו, "מדינת ישראל מתמודדת עם הטרור מיום הקמתה. אויבינו צריכים לדעת שאנחנו עומדים מולם מאוחדים וחזקים, עם אחד שיודע להתייצב יחד אל מול מבקשי נפשנו".

ג'נין פיגוע בירושלים יאיר לפיד הפיגוע הכפול בירושלים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד