ו' סיון התשפ"ד
12.06.2024
וכמה רוצים את דרעי באוצר?

למרות היותו "קיצוני": זה מה שחושב הציבור על מינוי בן גביר

סקר "אופלן שישי" מגלה כי בצל גל הטרור, רוב הציבור לא מאמין שלנתניהו ובן גביר יהיה פתרון לטרור, אך 55% ממצביעי גוש נתניהו סבורים שכן | בניגוד לסמוטריץ' ודרעי, יותר אחוזים בציבור תומכים במינוי בן גביר לשר לביטחון הפנים | כמה אחוזים תומכים בפסקת ההתגברות? | כל הנתונים

למרות היותו "קיצוני": זה מה שחושב הציבור על מינוי בן גביר
בן גביר בזירת הפיגוע בי-ם צילום: Yonatan Sindel/Flash90

סקר מיוחד של מכון מדגם בראשות מנו גבע בשיתוף איי-פאנל פורסם בסוף השבוע בחדשות 12 וממנו עולה כי רוב הציבור לא מאמין שלממשלה החדשה בראשות בנימין נתניהו יהיה פתרון לגל הטרור. בנוסף, עולה מהסקר כי יותר אחוזים מהציבור תומכים במינוי של איתמר בן גביר לתפקיד השר לביטחון הפנים מאשר מתנגדים לו. עם זאת, 80% מתומכי גוש מתנגדי נתניהו מתנגדים למינוי.

על רקע התגברות הפיגועים, בדקו בסקר אם הציבור חושב שלממשלה החדשה יהיה פתרון לגל הטרור. 52% לא מאמינים שלנתניהו ובן גביר יהיה פתרון לטרור ו-31% סבורים שכן. עם זאת, בקרב מצביעי גוש נתניהו 55% סבורים שלממשלה החדשה יהיה פתרון לגל הטרור.

בחדשות 12 בדקו גם מה חושב הציבור על הרכב הממשלה המסתמן. 61% לא מרוצים מהמינוי של בצלאל סמוטריץ' לשר האוצר בעוד 28% מרוצים. 61% לא מרוצים מהמינוי של אריה דרעי לשר הפנים ו-33% מרוצים. 55% מרוצים מהמינוי של יואב גלנט לשר הביטחון בעוד 32% לא מרוצים.

באשר למינוי של בן גביר כשר לביטחון הפנים או כשר לביטחון לאומי, 49% מהציבור הכללי מרוצים מהמינוי הזה ו-46% לא מרוצים. בניגוד לסמוטריץ' ודרעי - יותר אחוזים מהציבור תומכים במינוי של בן גביר, מדובר בנתון מפתיע מאחר והוא סומן ע"י גוש רל"ב ובתקשורת כ"ימין קיצוני".

עוד נשאלו המשיבים האם מירי רגב מתאימה לכהן כשרת החינוך. 62% אמרו שלא ו-23% שכן. גם בקרב מצביעי גוש נתניהו יותר משיבים חושבים שרגב אינה מתאימה לתפקיד שרת החינוך.

לגבי המינוי של דרעי, נשאלו המשיבים לסקר האם הם בעד שינוי החוק כך שגם מי שהורשע ונדון למאסר על תנאי יוכל להיות שר. רוב גדול בציבור מתנגד ל"חוק דרעי": 59% מתנגדים לשינוי החוק לעומת 22% שתומכים בו. אפילו בגוש נתניהו 43% נגד שינוי החוק לעומת 29% שבעדו.

עוד נשאלו המשיבים האם הם בעד פסקת התגברות שתמנע מבג"ץ לפסול חוקים של הכנסת שעברו ברוב של 61. 32% בעד ו-49% נגד. בגוש נתניהו 58% תומכים בפסקת התגברות לעומת 20% מתנגדים.

 

 

סקר פוליטי משא ומתן קואליציוני איתמר בן גביר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 10 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד