1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

שיר תפילה למען הבנות: 'ישימך' • להאזנה

הרב משה דוד וויסמאן, ראש כולל בביתר עילית - ומלחין • מציג סינגל עם ברכת הבנות, שנולד כשישב לשיר לבתו התינוקת
משה כהן, בחדרי חרדים, כ"ג חשון תשע"ד 27/10/2013 13:40

ישימך

הרב משה דוד וויסמאן, עם לחן חדש: 'ישימך'.

הרב וויסמאן הינו ראש כולל בביתר עילית ומלחין מבוקש. לפני כשנה ראה אור אלבום הבכורה שלו – 'עבודה שבלב'.

בתחילת חודש אלול האחרון ראתה אור סנונית ראשונה מתוך האלבום השני – 'עבודת השלמות', אשר מילותיו הגיעו מישיבת אוהל תורה בברנוביץ של הרב אלחנן וסרמן זצ"ל הי"ד.

השיר הופיע באלבום אותו חילק לבחורי ישיבות, כדי שיוכלו לטעום מלחניו ולהתחזק בעבודת ה' ובלימוד התורה.לקראת פרשת חיי שרה משחרר ווייסמאן את השיר 'ישימך' אשר המשך מילותיו - "את היי לאלפי רבבה..." - לקוחות מתוך פסוקי הפרשה.

על ביצוע השיר הופקדו הפעם הזמרים שלמה כ"ץ, ירחמיאל זיגלר ודוד דומברובסקי. מדובר בסינגל שני, בדרך לאלבום החדש שצפוי לראות אור במהלך החורף הקרוב.

הרב משה דוד ווייסמאן מספר על הרקע להלחנת השיר: "כשהבת הקטנה שלי היתת תינוקת, לפעמים ישבתי ליד המטה שלה עם הגיטרה ושרתי לה קצת לפני שנרדמה. פעם התחלתי לשיר לה המילים "ישימך אלוקים כשׂרה...", וכך ירדה המנגינה הזו לעולם. לאחר מספר ימים של שירה, חיפשתי המשך לשיר. בדרך כלל ממשיכים עם ברכת כהנים, כמו שמברכים את הבנות בליל שבת, אבל הרגשתי שהשיר היה צריך להמשיך עם משהו אחר, ברכה מיוחדת דווקא לבנות.

"נזכרתי בברכה הזו – הברכה שבה בירכו את רבקה אימנו לפני החתונה. בשיר הזה אני רוצה לברך את הבנות שלי ואת כל בנות ישראל שתמשיכו בדרך של האימהות הקדושות ושתזכו להביא את כל הברכות שהקב"ה הבטיח לכלל ישראל".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;