ו' ניסן התשפ"ד
14.04.2024
רשלנות ברישום

קנס של מאות אלפי שקלים הוטל על החברה

בעקבות רשלנות ברישום ובדיווח חומרים מסוכנים: המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצום כספי בסך 412 אלף שקל בגין הפרות תנאים של היתר הרעלים על חברת אנ.אר.ג'י אנרג'י אינטרנשיונל מעמינדב שבמועצה האזורית מטה יהודה, העוסקת בשמנים משומשים ממוסכים וסדנאות רכב

קנס של מאות אלפי שקלים הוטל על החברה
החברה נקנסה צילום: המשרד להגנת הסביבה

בתום הליך אכיפה שניהל מחוז ירושלים של המשרד להגנת הסביבה, הטיל סמנכ"ל בכיר פיקוח ואכיפה, יצחק (בנדה) בן דוד עיצום כספי בסך 412,616 שקל על חברת אנ.אר.ג'י אנרג'י אינטרנשיונל מעמינדב שבמטה יהודה, בגין הפרות תנאים בהיתר הרעלים ובניגוד להוראות חוק חומרים מסוכנים.

חברת אנ.אר.ג'י אנרג'י אינטרנשיונל אוספת שמנים משומשים ממוסכים וסדנאות רכב, שנועדו להעברה למפעל טיפול ייעודי. במסגרת סיורי פיקוח שערך מחוז ירושלים של המשרד, עלו כשלים בניהול ורישום השמנים שמחזיקה החברה, בניגוד לדרישות המשרד במסגרת היתר הרעלים. בתוך כך, לא נרשמו השמנים שנרכשו על ידי החברה, לא בוצעו ההוראות המחייבות מילוי טפסים מלווים לשינוע שמן משומש, שמטרתם למסור מידע אמין ומדיוק יותר אודות העברת הרעלים, ולא הוגשו למשרד דוחות רבעוניים הכוללים את מקור השמנים, הכמויות, יעד השמנים ועוד. אלו, מהווים הפרה של תנאי היתר הרעלים של החברה בניגוד לחוק.

בעקבות כך, זימן מנהל מחוז ירושלים של המשרד, שוני גולדברגר, את מנהלי החברה לשימוע ושלח להם התראה. על אף זאת, לא מילאה החברה אחר דרישות המשרד, והמשיכה בהפרת תנאי ההיתר והחוק.

במשרד להגנת הסביבה מסבירים כי היתרי הרעלים שמוציא למפעלים וחברות, נועדו לשמור על בריאות הציבור ולמנוע פגיעה בסביבה. היתרים אלו כוללים דרישות והוראות מחייבות על פי חוק, ובאמצעותם פועל המשרד לפיקוח על חברות ומפעלים המחזיקות ברעלים ובחומרים מסוכנים. במסגרת זו, הוטלה חובת ניהול רישום פעולות הקנייה והמכירה של רעלים, לרבות שמנים משומשים (פנקס רעלים), שמטרתה לנהל מעקב אחר כמויות הרעלים כדי לוודא שהם מגיעים ליעד מתאים, לטיפול או לסילוק, ואינם מגיעים ליעדים לא מורשים או לקרקע ולסביבה.

כאמור, בעקבות הפרות התנאים בהיתר הרעלים שביצעה החברה, הטיל המשרד עיצום כספי על החברה בסך 412,616 שקל. המשרד פועל בפיקוח הדוק על חברות ומפעלים המחזיקים רעלים, במטרה לשמור על בריאות הציבור.

 

רשלנות קנס כספי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד