י"ט סיון התשפ"ד
25.06.2024
הליך מהיר

אחרי אישור ההסגרה: "מיידוף הישראלי" הובא הלילה לישראל

הלילה הסתיים הליך ההסגרה של החשוד מייק בן ארי בידי צוותים של מחלקת חקירות ברשות ניירות ערך ובליווי מחלקת תיאום מבצעי משולב בחטיבת המודיעין של המשטרה ושל היחידה הארצית לחקירות הונאה 

אחרי אישור ההסגרה: "מיידוף הישראלי" הובא הלילה לישראל
מייק בן ארי צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

הלילה (ראשון) הסתיים הליך ההסגרה של האיש שכונה "מיידוף הישראלי" מייק בן ארי בידי צוותים של מחלקת חקירות ברשות ניירות ערך ובליווי מחלקת תיאום מבצעי משולב בחטיבת המודיעין של המשטרה ושל היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה).

בהמשך לבקשת ההסגרה של החשוד מייק בן ארי אשר הוגשה על ידי המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה והאישור שניתן על ידי שר המשפטים הבוסני (יום שישי, 23.12.2022), בפעילות משותפת של רשות ניירות ערך, משטרת ישראל והפרקליטות, הלילה החשוד הובא לישראל.

מייק בן ארי חשוד בעבירת הונאת משקיעים רחבת היקף שנחשפה על ידי רשות ניירות ערך ונחקרה על ידה. החשוד יובא להמשך מעצר בישראל.

תיק החקירה בעניינו של בן ארי הועבר להמשך טיפול מחלקת ניירות ערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה בחודש ספטמבר 2021. על פי החשדות שעלו בחקירת רשות ניירות ערך, בן ארי גייס מאות מיליוני ש"ח מכ-1,000 משקיעים, תוך הצגת מצגי שווא ושימוש בכספים למטרות אחרות מאלה שהציג למשקיעים. מדובר על מיזם השקעות שאינו מפוקח על ידי רשות ניירות ערך, שכן החשוד הציע לציבור השקעה משותפת בנאמנות ללא קבלת היתר מרשות ניירות ערך וללא פרסום תשקיף כמתחייב מהוראות החוק.

מחלקת חקירות של רשות ניירות ערך אספה ראיות רבות לביסוס החשדות, ואף איתרה ותפסה נכסים ששווים נאמד בעשרות מיליוני שקלים.

הונאת מיידוף הסגרה לישראל הליך הסגרה מייק בן ארי בוסניה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד