ט"ז סיון התשפ"ד
22.06.2024
נתון מצמרר

בשנת 2022 נמצאו ללא רוח חיים 163 אנשים עריריים וגלמודים שמתו בגפם

הגלמודים נמצאו במצב ריקבון לאחר ימים או שבועות לאחר מותם | הערים האדומות: חיפה, ירושלים ותל אביב

בשנת 2022 נמצאו ללא רוח חיים 163 אנשים עריריים וגלמודים שמתו בגפם
מתנדבי זק"א צילום: דוברות זק"א

עם סיום שנת 2022 מפרסמים בזק"א שוב תמונת מצב מחרידה, עשרות אנשים בודדים עריריים וגלמודים נמצאו במהלך השנה מוטלים בביתם, ימים ואפילו שבועות לאחר מותם. רובם נמצאו רק בעקבות ריח חריף שפשט מהדירה לבנין או לרחוב והציק לשכנים. חלק נוסף נמצאו בעקבות בני משפחה או חברים שנזכרו רק לאחר ימים או שבועות לבדוק בשלומם. הנתון הקשה, אינו שונה בהרבה משנת 2021 שבו נמצאו 171 קשישים ועריריים מוטלים בביתם במצב ריקבון.

גם מעבר לים טיפלו מתנדבי זק"א ב 2 גופות של ישראלים שנמצאו בביתם במצב ריקבון. רק בשבוע שעבר נר ראשון של חנוכה הובאו לקבורה בפראג זוג ישראלים שנמצאו לפני כחודשיים בביתם במצב ריקבון.
מתנדבי זק״א שמגיעים לאותם דירות לטפל במקרי המוות מתארים את המראות הקשים, הריח הנוראי, התחושה, וההרגשה למצוא בן אנוש במצב הכי שפל שיש, איבוד צלם אנוש. אי אפשר לתאר במילים כמה תעצומות נפש צריך מתנדב זק״א בלטפל בזירה כזאת. הערים האדומות הם: חיפה , ירושלים , תל אביב.

מוטי בוקצין דובר זק״א: ״הלב כואב מלראות ולשמוע את הנתונים. מזעזע שזה נהפך להיות חלק מהשגרה שלנו. נמשיך להילחם בכל הכוח למען אותם קשישים וגלמודים כדי להציל את חייהם. נמשיך להוביל קמפיינים והעלאת המודעות אצל השכנים, השינוי מתחיל בידיים שלנו, מהיום תחילת שנת 2023 כל אחד ואחת שיש להם שכן או שכנה שחיים בבדידות בבקשה שימרו איתם על קשר לפחות פעם ביום וביחד נציל חיים".

זק"א גלמוד פינוי גופות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד