ט"ו תמוז התשפ"ד
21.07.2024
מסכם את חייו הפוליטיים

זה הלקח של השר היוצא: "הטרגדיה הגדולה שלנו"

"ההתנגדות לממשלה לא צריכה להיות שקטה, או "ממלכתית", אלא כוחנית, בוטה, לא נחמדה – בכל מקום - בכנסת, ברחובות, בכל זירה אפשרית". כך קורא השר היוצא עיסאווי פריג' ומסביר: "ככה נהגו בימין, ככה אנחנו צריכים לנהוג כעת, ערבים ויהודים ביחד"

זה הלקח של השר היוצא: "הטרגדיה הגדולה שלנו"
בישיבת ממשלה צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

השר לשיתוף פעולה אזורי היוצא עיסאווי פריג' שחווה טלטלה כפולה , גם מפלגתו 'מרצ' לא עברה את אחוז החסימה ונותרה מחוץ לכנסת וגם נפרד מתפקיד שר שאותו מילא פעם ראשונה בחייו למשך שנה וחצי בלבד. 

בפוסט פרידה שפרסם בפייסבוק קרא להתנגד לממשלה בכל הכוח ובצורה בוטה ולא נחמדה כפי שלטענתו נהגה הקואליציה הנוכחית כאשר היא היתה באופוזיציה עד לפני יומיים.

"השבעתה של הממשלה החדשה היא גם זמן בעבורי לסיכום שנה וחצי אינטנסיביות, אולי האינטנסיביות בחיי, במשרד לשיתוף פעולה אזורי... ניסיתי לקחת על עצמי תיקון נוסף, זה של היחסים עם הרשות הפלסטינית. נכנסתי למשרד הקטן לשיתוף פעולה אזורי עם המון אופטימיות, לא חשבתי שנביא שלום, כן רציתי לייצר מעט תקווה. התחלנו בייזום פגישות בין שרים פלסטיניים לישראלים, נפגשתי עם הנשיא אבו מאזן, התחלתי להניע מהלכים לעדכון מכסות הייבוא של מוצרים לרשות הפלסטינית, שלא השתנו מזה למעלה משני עשורים ולהניע את חידוש פעילות הוועדה הכלכלית המשותפת הישראלית פלסטינית".

עיסאווי פריג' | צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת.

"אבל לצערי", כותב השר היוצא פריג', "אל מול הכוונות הטובות עמד הפחד של הממשלה מהימין. הימין שמהרגע הראשון ניהל מערכה אופוזיציונית לוחמת, ללא עכבות, ללא בושה, הטיל פחד על מובילי הממשלה, שיתק אותם מלעשות כל פעולה שתתפרש כחיובית ביחס לפלסטינים. כל פעם נאמר לי עוד מעט, עוד חודש, עוד ועוד, עד שהיה כבר מאוחר מדי".

"זו אולי הטרגדיה הגדולה ביותר של הממשלה הזו, ממשלה שהפחד שיתק אותה. גם הפחד שלנו במרצ. כל כך פחדנו משבריריותה של הממשלה, עד שכמעט לא דרשנו, לא איימנו - ישבנו בשקט. נתנו לאחרים לזעזע את הספינה כרצונם ובסופו של דבר להטביע אותה".

לדבריו, "הלקח החשוב ביותר שלי מהשנה וחצי האחרונות הוא שאסור לפחד, צריך לפעול. הכוח הוא נזיל, אם לא מנצלים אותו מהר, עושים את השינוי מהר, בסופו של דבר אנחנו עלולים לגלות שאיחרנו את הרכבת".

"לקח אחרון, חשוב מאוד לימים האלה הוא להיאבק. ההתנגדות לממשלה לא צריכה להיות שקטה, או "ממלכתית", אלא כוחנית, בוטה, לא נחמדה – בכל מקום - בכנסת, ברחובות, בכל זירה אפשרית. ככה נהגו בימין, ככה אנחנו צריכים לנהוג כעת, ערבים ויהודים ביחד. הממשלה הזו קיצונית מדי, גזענית מדי, מסוכנת מדי, כדי שנהיה נחמדים", קרא השר היוצא עיסאווי פריג'.

עיסאווי פריג' מרצ ממשלת נתניהו פוסט בפייסבוק ממשלת בנט לפיד ממשלת ימין

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד