1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. עיתונות ותקשורת

ארדן דורש: להסיר את שידורי אל-ג'זירה בישראל

שר התקשורת פנה למועצת הכבלים והלוויין בבקשה להסיר את שידורי רשת אל-ג'זירה בישראל • טוען: "שידורי הערוץ מהווים הסתה האסורה בפרסום"
גלובס, כ"ד תמוז תשע"ד 22/07/2014 17:38

צילום: פלאש90 גלעד ארדן. צילום: פלאש 90

שר התקשורת גלעד ארדן פנה היום (ג) למועצת הכבלים והלוויין בבקשה להסיר מהאוויר בישראל את שידורי רשת אל-ג'זירה.

"במסגרת הסיקור התקשורתי של לחימה קשה זו, משודרים באין מפריע בערוץ הטלוויזיה הקטארי אל-ג'זירה, הנקלט בשידורי הכבלים והלוויין בישראל, דברי הסתה חמורים ביותר כנגד מדינת ישראל, לצד תמיכה נלהבת בארגון החמאס ובמעשיו הטרוריסטיים", כתב ארדן למועצה.

לדבריו, "כך מוצגת מדינת ישראל בשידורי הערוץ כמי שמבצעת פשעי מלחמה כנגד האוכלוסייה הפלסטינית ברצועת עזה (בעוד שפשעי המלחמה אותם מבצע החמאס באופן יומיומי - ירי מכוון על אוכלוסייה אזרחית מתוך אוכלוסייה אזרחית, אינם זוכים לכל ביקורת או גינוי); פעולות צה"ל כנגד תשתיות הטרור של החמאס מוצגות באופן שקרי כהתקפה ברוטלית מכוונת כלפי אזרחים חפים מפשע; משודרים סרטוני תעמולה של ארגון החמאס כנגד מדינת ישראל; שידורי הערוץ מציגים את המציאות באופן חד-צדדי ונותנים במה נרחבת לגרועים שבאויבי ישראל.

"בנסיבות אלה, נראה כי שידורי הערוץ מהווים הסתה האסורה בפרסום, כמשמעותה בסעיף 6 לחוק התקשורת ובסעיף 144-ד2 לחוק העונשין".

שר התקשורת הוסיף וכתב כי "אין ספק כי חופש הביטוי, אשר שמור לו מקום של כבוד בדמוקרטיה הישראלית, כולל בתוכו גם השמעת דעות (ואף דעות קיצוניות) אשר אינן לרוחו של כל אדם. יחד עם זאת, אני סבור כי בעת הזו, בה מנהלת מדינת ישראל לחימה עיקשת ועקובה מדם נגד ארגון טרור חסר מעצורים המבצע פשעי מלחמה ומנצל באופן ציני את העובדה שמדינת ישראל מכבדת את חוקי הלחימה הבינלאומיים, אין מקום לתת במה לשידורים המהווים שופר תעמולה בשירותו של האויב.

"אני בטוח כי בכל רחבי העולם אין ולו דמוקרטיה אחת אשר הייתה מאפשרת מצב בלתי נסבל, בו בזמן מלחמה כנגד ארגון טרור היו משודרים לאזרחיה שידורי תעמולה בשירות האויב. אני סבור כי גם במדינת ישראל אסור לאפשר מצב זה.

"לאור האמור לעיל, ובהתאם לאמור בחוות-דעתו של היועץ המשפטי של המינהלת להסדרת השידורים לציבור, אבקשך להעלות לדיון בפני המועצה בהקדם האפשרי את בקשתי להסרת שידורי ערוץ אל-ג'זירה משידורי הכבלים והלוויין, לכל הפחות עד להתייצבות המצב הביטחוני והשבת השקט על כנו", לשון המכתב של ארדן.
עיתון גלובס לחודש היכרות - כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;