ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024
סגר הוטל

התגלו שני מוקדים נוספים של שפעת העופות

משרד החקלאות הטיל הסגר על כל הלולים בטווח של עד 10 ק"מ. המשרד סיים זה מכבר את הטיפול במוקדי שפעת העופות הקודמים שנתגלו • משרד החקלאות שב ומדגיש כי יש לצרוך ביצים ובשר עוף רק לאחר הבישול        

התגלו שני מוקדים נוספים של שפעת העופות
ביצים. אילוסטרציה צילום: unsplash

משרד החקלאות ופיתוח הכפר איתר שני מוקדים חדשים של תחלואה בשפעת עופות מזן H5N1: בקיבוץ מגל, שבמועצה אזורית מנשה, אותרו כ-25,000 תרנגולי הודו לפיטום בשלושה מבנים; ובמושב באר טוביה זוהה מוקד נוסף עם עוד כ-25,000 תרנגולי רבייה כבדה בשלושה מבנים.

על מנת למנוע את התפשטות המחלה, פועל משרד החקלאות בהתאם לנוהלי העבודה הקבועים הנוגעים לטיפול בשפעת עופות. בנוסף, משרד החקלאות עדכן בנושא את משרד הבריאות ורשות הטבע והגנים, ונמצא עמם בקשר בכל הנוגע להגברת הערנות בדבר העברת המחלה באמצעות עופות בר.

משרד החקלאות שב ומדגיש כי ניתן להמשיך ולצרוך בשר עוף וביצים, אך יש להקפיד ולרכוש ביצים אך ורק בנקודות מכירה ושיווק מסודרות. הביצים חייבות להיות מסומנות וארוזות בקרטון או בניילון מכל צד. בנוסף, מחדדים במשרד החקלאות כי יש לצרוך ביצים ובשר עוף רק לאחר שבושלו/ נאפו/ טוגנו היטב. 

כמו כן, משרד החקלאות קורא למגדלי ציפורי נוי ועופות חצר וכן לולי חופש, להחזיק את העופות בתוך מבנים, ולמנוע שוטטותם בשטח פתוח, ובכך להקטין את סכנת ההידבקות מעופות בר. 

יש לציין כי משרד החקלאות סיים את הטיפול במוקדי שפעת העופות הקודמים שהתגלו בחודש האחרון במושב שלוחות, במושב בית חירות, במושב בית הלוי, במושב כפר מונש, בקיבוץ משמר השרון, בקיבוץ חצור ובקיבוץ עין צורים.
 

משרד החקלאות ביצים לולים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד