1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

סער מבהיר: "עיריית ת"א לא הייתה עוברת בג"ץ"

שר הפנים התייחס בכנסת לחוק העזר החדש שמובילה עיריית תל אביב בנושא השבת, והסביר גם את מורכבות הנושא
יהודה הלוי, כ"ה תמוז תשע"ד 23/07/2014 18:12

גדעון סער. צלם: פלאש 90 גדעון סער. צלם: פלאש 90

בדיון שהתקיים היום (ד) במליאת הכנסת בנוגע להצעה לסדר בעניין חוק העזר החדש של עיריית תל אבב, השיב שר הפנים גדעון סער בכנסת על ההצעה.

כזכור, לאחר החלטתו של סער לבטל את סעיפי חוק העזר העירוני של העיריה שהתירה לפתוח מרכולים בשבת, הצהירה העיריה כי תבחן אפשרות לפנות לבג"ץ בכדי לעתור כנגד החלטת סער. אולם לאחר מכן חזרה בה והודיעה כי לא תפנה לבג"ץ, ובשבוע שעבר אף התפרסמה הצעת החוק החדשה של העיריה שנועדה להוות תחליף לחוק הקודם שנפסל. מדובר בגירסה 'מרוככת' של ההיתר לפתיחת המרכולים, תוך הגבלות מסוימות כגון איזורים מרכזיים ושכונות ספציפיות.

שר הפנים הבהיר כי יבחן את החוק החדש לאחר שיובא לאישור העיריה. "החלטת העירייה לחוקק חוק עזר חדש היא הודאה בכך שהחוק הקודם שחוקקה לא סביר, לא מידתי, חותר תחת עקרון שלטון החוק ולא יכול לעמוד במבחן שיפוטי", אמר סער."למה לא עתרתם לבג״ץ נגד ההחלטה שלי - כפי שהודעתם שעות ספורות אחרי ההחלטה? כי החוק הזה לא היה עומד בבג״צ, וההחלטה שלי שהייתה מבוססת ומנומקת, היא הייתה עומדת על תילה. מי שצועק לא בהכרח צודק", סיכם שר הפנים.

בהתייחסו לחוק החדש, אמר סער: "לגבי חוק העזר החדש - על פניו יש בו פעילות מסחרית בהיקף מצומצם יותר מכפי שהיה בחוק העזר הקודם. בכל אופן, אני אבחן אותו באופן ענייני רק לאחר שיתקבלו החלטות על ידי מועצת העיר תל אביב - יפו".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תפילה להצלה מכל מיני כשפים ועין הרע מאת הקב הישר פל"ב  

    זה לא בעיה של שבת זה בעיה של כשרות

  2. לפי מה שאוחז בדעה דיין בכיר ברבנות הראשית לישראל  

    צריך לברר בבית דין

;