י' תמוז התשפ"ד
16.07.2024
סגר על כל הלולים

בפעם השניה באותו מקום: שוב התגלתה שפעת עופות

משרד החקלאות הטיל הסגר על כל הלולים בטווח של עד 10 ק"מ • המשרד סיים זה מכבר את הטיפול במוקדי שפעת העופות הקודמים שנתגלו • משרד החקלאות שב ומדגיש כי יש לצרוך ביצים ובשר עוף רק לאחר הבישול

בפעם השניה באותו מקום: שוב התגלתה שפעת עופות
עופות. אילוסטרציה צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

משרד החקלאות ופיתוח הכפר איתר מוקד שני של שפעת עופות מזן H5N1 במושב באר טוביה, במרחק כ-350 מטרים ממוקד ההתפרצות שהתגלה בשבוע שעבר. בחווה שלושה מבנים נגועים, המאוכלסים ב- 21,500 עופות מקו רבייה כבדה. השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות ממשיכים לבצע ניטור אקטיבי בכל חוות הלולים שבאזור.

על מנת למנוע את התפשטות המחלה, פועל משרד החקלאות בהתאם לנוהלי העבודה הקבועים הנוגעים לטיפול בשפעת עופות. בנוסף, משרד החקלאות עדכן בנושא את משרד הבריאות ורשות הטבע והגנים, ונמצא עמם בקשר בכל הנוגע להגברת הערנות בדבר העברת המחלה באמצעות עופות בר.

משרד החקלאות שב ומדגיש כי ניתן להמשיך ולצרוך בשר עוף וביצים, אך יש להקפיד ולרכוש ביצים אך ורק בנקודות מכירה ושיווק מסודרות. הביצים חייבות להיות מסומנות וארוזות בקרטון או בניילון מכל צד. בנוסף, מחדדים במשרד החקלאות כי יש לצרוך ביצים ובשר עוף רק לאחר שבושלו/ נאפו/ טוגנו היטב.

כמו כן, משרד החקלאות קורא למגדלי ציפורי נוי ועופות חצר וכן לולי חופש, להחזיק את העופות בתוך מבנים, ולמנוע שוטטותם בשטח פתוח, ובכך להקטין את סכנת ההידבקות מעופות בר.

יש לציין כי משרד החקלאות סיים את הטיפול במוקדי שפעת העופות הקודמים שהתגלו בחודש האחרון במושב שלוחות, במושב בית חירות, במושב בית הלוי, במושב כפר מונש, בקיבוץ משמר השרון, בקיבוץ חצור, בקיבוץ עין צורים, בקיבוץ מגל ובמושב באר טוביה.

משרד החקלאות שפעת העופות ביצים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד