ט' תמוז התשפ"ד
15.07.2024
מכתב ראשי הרשויות

ח"כ אשר תוקף: "ראש עיר הוא אבא של כולם"

ח"כ אשר התייחס בפתח ישיבת הוועדה בראשותו למכתב של ראשי הרשויות שעורר סערה: "הייתי ראש עיר מעורב מאוד בשלטון המקומי, ואין דבר כזה אצל ראש עיר ילד רשמי וילד פחות רשמי, ילד מוכר וילד חצי מוכר. אין תושב שהוא תושב פחות טוב כי הוא עולה יותר כסף ומכניס פחות כסף, אין דבר כזה"

ח"כ אשר תוקף: "ראש עיר הוא אבא של כולם"
ח"כ יעקב אשר צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה ח"כ יעקב אשר, התייחס בפתח הישיבה היום (שני) למכתב ששלחו ראשי הרשויות בעניין תקצוב החינוך המוכר שאינו רשמי: "יצא אתמול מכתב של ראשי רשויות בעניין תקצוב החינוך החרדי. לא כל ראשי הרשויות חתמו על המכתב ויש לשבח את אלה שלמדו שצריך לקרוא לפני שחותמים. אני רוצה לומר לידידיי ראשי הערים: הייתי ראש עיר מעורב מאוד בשלטון המקומי, ואין דבר כזה אצל ראש עיר ילד רשמי וילד פחות רשמי, ילד מוכר וילד חצי מוכר. אין תושב שהוא תושב פחות טוב כי הוא עולה יותר כסף ומכניס פחות כסף, אין דבר כזה".

אשר מתייחס למכתב ראשי הרשויות בוועדת הפנים

אשר המשיך: "הייתי ראש עיר בבני ברק לפני 15 שנה, ובבני ברק היו ועדיין קיימים שכונות כמו פרדס כץ ששם חלק גדול מהתושבים לא היו חרדים ומבחינתי ההתייחסות לילדים שם הייתה בדיוק אותו דבר כמו ההתייחסות לילדים חרדים. לא השקעתי יותר בילדים מהמגזר שלי. אי אפשר לחשב ילד לפי כמה הוא מעמיס על המחלקה הסוציאלית – ראש העיר הוא אבא של כולם. אני דוחה מכל וכל את הניסוח של המכתב ואני בטוח שנקבל הבהרה על השגגה הבסיסית במהות תפקידו של ראש עיר".

לסיום הבהיר: "לגופו של עניין - לא ביקשתי שראשי רשויות ישקיעו כסף מקופתם במקום המדינה, אבל מה שהעירייה מתקצבת מקופתה חייב להיות שוויוני לכל ילד באשר הוא, באותו סכום בדיוק ואותם כללים. השקעה של עיר ומשאבים של העיר צריכים להתחלק לכולם בשווה, וכל ילד שלומד בבית ספר שמדינת ישראל מכירה בו - יש לו מעמד חוקי ולכן לא נקבל בשום פנים ואופן שום אפליה בנושא הזה".

יעקב אשר ראשי הרשויות החינוך החרדי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד