ט"ו תמוז התשפ"ד
21.07.2024
"הרוצחים מקבלים על זה כסף"

הח"כ מהליכוד שעורר סערה מסביר: דבריי הוצאו מהקשרם

לאחר שעורר סערה כשאמר "אני מעדיף רוצחים יהודים על פני רוצחים ערבים", חבר הכנסת חנוך מילביצקי מסביר כיצד האמירה הקשה הוצאה מהקשרה "רבותיי, אתם לוקחים חצי משפט שנאמר בתוך דיון שהקונטקסט שלו מאוד ברור והופכים אותו חזות הכל. זה טוב לכותרות, אבל לא"

הח"כ מהליכוד שעורר סערה מסביר: דבריי הוצאו מהקשרם
חבר הכנסת חנוך מילביצקי צילום: באדיבות המצלם

חבר הכנסת עו"ד חנוך מילביצקי מ'הליכוד' השתתף בדיון על החוק לשלילת אזרחות של מחבלים, ועורר סערה כשאמר כי "במדינת היהודים, אני מעדיף יהודים על פני ערבים לא נאמנים לפה". בשיחה עם אריה אלדד ובן כספית ברדיו 103fm, ביקש מילביצקי להסביר מדוע הוא אמר את הדברים הקשים וכיצד הם הוצאו מהקשרם.

"רק הגעת ואתה כבר אחראי על הסערה היומית? תקשיב, זה יפה. אתה מסכים למחוק את המשפט הזה מההיסטוריה ונתקדם?", פנו צמד המגישים לחבר הכנסת שאמר באופן חד משמעי שלא. "רבותיי, אתם לוקחים חצי משפט שנאמר בתוך דיון שהקונטקסט שלו מאוד ברור והופכים אותו חזות הכל. זה טוב לכותרות, אבל לא".

לדברי מילביצקי, "נעשה דיון מאוד ספציפי לגביי שלילת אזרחות וגירוש של מחבלים בעלי תעודת זהות כחולה שמקבלים כסף מהרשות הפלסטינית בגין מעשי הטרור שלהם. באותו הדיון, השיח עם אחמד טיבי הלך והתלהט. הוא התחיל לדבר על זה שלכאורה יש איפה ואיפה בין רוצחים יהודים לערבים. אני אמרתי לנו שנמאס מכל ההקבלות האלה, ומתוך זה המשפט נאמר. זה נורא פשוט, כל מי שהיה נוכח שם בחדר הבין בדיוק על מה מדובר", טען.

עוד הוסיף: "מה שחשוב לי שאנחנו חוקקנו פה חוק שמאפשר סוף סוף לשלול אזרחות לאותם בני בליעל שמקבלים כסף על הרציחות שלהם. זה מה שאותי מעניין בסופו של דבר מכל העניין הזה. כשמדובר מצד אחד ברוצחים פליליים יהודים ומצד שני באותם אנשים שבאים ורוצחים על רקע לאומני ומקבלים על זה כסף - ברור לחלוטין לאן הדבר הזה הולך".

ח\"כ חנוך מיליבצקי בדיון בכנסת

"יש הבדל בין כפייה לבין התחשבות"

על החרדים אמר כי הוא לא חושב שהם שולטים בכל דבר, והסביר: "יש הבדל בין כפייה לבין התחשבות, ומה שקורה כרגע זו התחשבות. מה שראש הממשלה הורה לגביו, עד כמה שאני מבין, זה לבדוק איך מבצעים את העבודות באופן שבאמת מפרים שבת כמה שפחות. ברור שהעבודות לא ישבתו לגמרי, ואני מניח שהחרדים מבינים את זה".

"הם כל הזמן מדברים על מלחמת אחים"

"האם בליכוד מודאגים מהתגובה הציבורית לרפורמה שהציג חבר הכנסת לוין?", נשאל, ואמר: "אני לא חושב שיש תגובה ציבורית חריגה. ברור שיהיו מחאות והפגנות, וזה בסדר. אין לאף אחד בעיה עם זה. יש לי בעיה שכל פעם הנושא הזה של 'מלחמת אחים' עולה מצד צד מסוים. הם כל הזמן מדברים על מלחמת אחים. אומרים שצריך למנוע את מלחמת האחים ושנתניהו יהיה אחראי על מלחמת האחים. לא. מלחמת אחים היא אחריות של כל אחד ואחד מאיתנו. כל אחד ואחד צריך לעשות מה שהוא יכול בכדי שזה לא יעלה על בדל שפתינו", סיכם.

חנוך מילביצקי רוצחים מחבלים רדיו 103 FM

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד