י"א תמוז התשפ"ד
17.07.2024
תיעוד וידאו מרגש

כשהגר"ש בעדני "נלחם" עם ראש הישיבה

בכינוס שהתקיים בבית אחד מנגידי עולם התורה נכנס ראש הישיבה הגרמ"צ ברגמן, הגר"ש היה כבר ישוב על כסאו בראש השולחן ומשראה את פני הגרמ"צ, מיד קם הגר"ש ממקומו ובמשך דקות ארוכות התעקש על כך שהגרמ"צ יישב בראש השולחן. צפו

כשהגר"ש בעדני "נלחם" עם ראש הישיבה
הגר"ש בעדני זצ"ל עם הגרמ"צ ברגמ צילום: באדיבות המצלם

קשר עז של כבוד וידידות היה בין הגר"ש בעדני זצוק"ל לבין ראש הישיבה הגאון רבי מאיר צבי ברגמן, קשר שהחל עוד אצל חמיו מרן בעל ה'אבי עזרי' הגראמ"מ שך זצ"ל, בכל עת שהיו נפגשים היה הרב בעדני יוצא מגדרו לכבד את הגרמ"צ ברגמן.

בתיעוד שלפנינו מכינוס שנערך בבית הרב אייל משיח בפתח תקווה, נראה ראש הישיבה הגרמ"צ ברגמן נכנס להשתתף במעמד, הגר"ש בעדני זצ"ל היה כבר ישוב על כסאו בראש השולחן ומשראה את פני הגרמ"צ, מיד קם ממקומו והתעקש על כך שהגרמ"צ יישב בראש השולחן חרף סירובו הנמרץ של הגרמ"צ. 

כשהגר\"ש בעדני \"נלחם\" עם ראש הישיבה

ובעת שסיפרו בני ביתו של ראש הישיבה הגרמ"צ ברגמן על פטירתו של להבחל"ח הגר"ש בעדני זצוק"ל, סיפר ראש הישיבה הגרמ"צ, "הראש ישיבה (מרן הגרא"מ שך) זצוק"ל מאוד העריך אותו וייקר אותו מאוד. והוא אף היה הולך לכולל שלו ברחוב רבי עקיבא להגיד שיעורים בקביעות".

וסיפר הגרמ"צ: "בתקופה שהראש ישיבה (מרן הרב שך) זצוק"ל עבר את הניתוח להסיר את הגידול (בשנת תשל"ב), הוא היה חלוש מאוד והרופאים אסרו עליו להתאמץ. הלכתי לבית של הרב בעדני יחד עם ר' יחזקאל אסחייק ושאלתי אותו, למה הוא מטריח את הראש ישיבה לבוא למסור שיעורים בכולל אצלו. והרב בעדני השיב לי שהוא באמת לא ביקש ממנו לבוא ולהגיד שיעורים, להפך, הראש ישיבה זצוק"ל סיפר לו איך הוא הצליח 'להתחמק' מר' יחזקאל שלא ימנע ממנו להגיד את השיעור. אמרתי לרב בעדני שיילך לראש ישיבה ויגיד לו שעכשיו בתקופה הזו, לא יבוא להגיד שיעורים כיון שהבריאות שלו חשובה יותר. ובאמת הרב בעדני הלך מיד לראש ישיבה".

"לאחר מכן סיפר לי הרב בעדני מה היה אצל הרב שך. הרב שך שמע אותו והשיב לו כך "תראה את הבית שלי, אין לי כלום בבית, אין לי מה לתת לאחרים, אבל תורה יש לי לתת וגם את זה רוצים לקחת ממני".

וסיים ראש הישיבה "והאמת שהרב בעדני קיים בעצמו את מה ששמע מהראש ישיבה זצוק"ל, הוא רק חיפש וחיפש להרבות ולהפיץ תורה. לתת את עצמו למען אחרים שיהיו תלמידי חכמים".

הרב שמעון בעדני הרב מאיר צבי ברגמן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד