י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024
על רקע פרסום הסרטון

משרד החוץ בפניה לגורמים בינלאומיים לאחר הודעת חמאס

משרד החוץ שלח אגרות לאפיפיור, למזכ"ל האו"ם ולנשיאת הצלב האדום על רקע פרסום הסרטון של האזרח הישראלי, אברה מניגסטו, השבוי בידי ארגון הטרור חמאס

משרד החוץ בפניה לגורמים בינלאומיים לאחר הודעת חמאס
אנשי חמאס ברצועה צילום: Atia Mohammed/Flash90

משרד החוץ שלח אגרות לאפיפיור פרנציסקוס, מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, לנשיאת הצלב האדום, מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי ובכירים נוספים בגופי האו"ם בג'נבה בבקשה לפעול לשחרור האזרחים הישראלים וגופות החיילים המוחזקים בידי ארגון החמאס בעזה.

שר החוץ אלי כהן: "הבאת גופות החיילים לקבר ישראל והחזרת האזרחים הישראלים לחיק משפחותיהם היא חובה ערכית של ממשלת ישראל ושל כל נציגי משרד החוץ בארץ ובעולם. אנחנו נמשיך לפעול מול הקהילה הבינ"ל לחשוף את פניו האכזריות של ארגון הטרור חמאס עד להחזרתם הביתה".

הרקע למשלוח האיגרות הוא פרסום הסרטון בו מופיע האזרח הישראלי, אברה מניגסטו, המוחזק בשבי בידי ארגון הטרור חמאס בעזה מזה למעלה מ-8 שנים, תוך הפרה בוטה של החוק הבינ"ל ההומניטרי, ללא מתן מידע על מצבו הבריאות וללא יכולת ליצור קשר עם משפחתו וקבלת ביקורים של הצלב האדום.

באגרות מבקשת ישראל פעולה דחופה של המנהיגים והארגונים הבינ"ל, לגנות את ארגון הטרור חמאס ולהביא לשחרורם לאלתר של גופות החיילים סגן הדר גולדין ז"ל, וסמ"ר אורון שאול ז"ל, ושל האזרחים אברה מניגסטו והישאם אל-סייד המוחזקים בידי הארגון.

הפנייה לאפיפיור פרנציסקוס מגיעה על רקע פגישתו עם ארבעת המשפחות הישראליות, גולדין, שאול, מניגסטו ואל-סייד בדצמבר 2022 והבטחתו לבני המשפחות לסייע בהחזרת יקיריהם לארץ ובהבאת גופות החיילים לקבורה בישראל.

אלי כהן משרד החוץ אברה מנגיסטו אפיפיור ארגון חמאס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד