י"א תמוז התשפ"ד
17.07.2024
"זה היסוד"

צפו בוידאו: הבקשה של רבי גרשון מהמשפיעים

ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין ביקש באופן נדיר בשיחה שמסר במעונו שכל אלו המשפיעים שמדברים דברי חיזוק לציבור ידברו על אהבת הבריות, ואהבת לרעך כמוך, ועל מידות טובות. צפו בוידאו מהשיחה במעונו

צפו בוידאו: הבקשה של רבי גרשון מהמשפיעים
ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין צילום: שוקי לרר

באופן נדיר ביקש ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין בשיחה שמסר במעונו ברחוב ראב"ד 17 בבני ברק שכל אלו שמדברים דברי חיזוק לציבור ידברו על אהבת הבריות, ואהבת לרעך כמוך, ועל מידות טובות. 

להלן דבריו המלאים: "לכאורה, אלו שמדברים דברי חיזוק לציבור, אפילו בחדרים, ובישיבות קטנות, וישיבות גדולות, כל דברי חיזוק, כדאי לדבר על אהבת הבריות, ואהבת לרעך כמוך, זה כלל גדול בתורה, יש גמרא: "אמר רבי עקיבא זה כלל גדול בתורה", מה זה כלל גדול בתורה? דיברתי כבר, יש מרבי חיים ויטאל, יש ספר קטן שערי קדושה, שמידות טובות זה היסוד, בתורה לא כתוב על מידות טובות, כתוב על מלך על גאווה, אבל כעס ועוד כל מיני מידות לא כתוב".

הבקשה של הגרי\"ג אדלשטיין מהמשפיעים

"הרבה מידות טובות יש שלא כתוב בתורה" אמר הגרי"ג, "מפני שזה היסוד נפש האדם, כך אומר רבי חיים ויטאל בספר שערי קדושה, שבלי מידות טובות הוא לא בן אדם, שלמות האדם היא שיהיה בעל מידות טובות, זה שלמות האדם".

"לכן מסתבר, שאם מדברים דברי חיזוק, שיהיה על מידות טובות, כל מי שמדבר דברי חיזוק בציבור, מסתבר שכדאי, שהכי טוב, מה שהזכויות הגדולות ביותר: על מידות טובות! וכשמדברים זה משפיע. כל אחד, לדבר על מידות טובות, דברי חיזוק, ואהבת לרעך כמוך, והלכת בדרכיו", סיים ראש הישיבה את דבריו. 

הרב גרשון אדלשטיין משפיעים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד