ט"ז סיון התשפ"ד
22.06.2024
יום השואה הבינלאומי

טקס הוקרה לדיפלומט שהוכר לאחרונה כחסיד אומות עולם

טקס יום השואה הבינלאומי צוין היום במשרד החוץ בנוכחות שר החוץ אלי כהן, המנכ"ל הנכנס רונן לוי ועשרות שגרירים ודיפלומטים זרים. במהלך הטקס נערך טקס הוקרה לדיפלומט הפרואני חוסה גמבטה שהוכר לאחרונה כחסיד אומות עולם

טקס הוקרה לדיפלומט שהוכר לאחרונה כחסיד אומות עולם
השר והשגריר הפרואני צילום: מירי שמעונוביץ, לע"מ

הבוקר (רביעי) התקיים במשרד החוץ טקס יום השואה הבינלאומי, המציין את יום שחרור מחנה הריכוז אושוויץ-בירקנאו מידי הנאצים ונקבע כיום זיכרון בינלאומי ביוזמת המשלחת הישראלית לאו"ם לפני 18 שנה, באופן רשמי, מדי 27 בינואר.

שר החוץ אלי כהן ציין בנאומו בפני הסגל הדיפלומטי הבכיר כי, "גם היום אנחנו עדים לכאלה המאיימים על העולם החופשי בתוקפנותם וכשמדינות עוינות משיגות נשק גרעיני, רצח עם יכול להתרחש שוב", עוד הוסיף השר, "השואה של העם היהודי תיזכר לעד כדוגמא הקיצונית ביותר של הרוע האנושי", הבהיר כי אין שום אפשרות לבצע השוואות וכי יש לגנות ולהוקיע את אלו העושים זאת כיום.

במסגרת האירוע, הוזמן שגריר פרו, קרלוס צ'אבס טאפור-שמידט, לקבל בשם משפחת חוסה גמבטה, דיפלומט פרואני, את אות חסיד אומות עולם שהוענק לו לאחרונה מטעם 'יד ושם' בזכות פעילותו להצלת שני אחים יהודים בתקופת השואה. גמבטה ארגן עבור שניהם מעבר בטוח יחד עמו לפרו בתום שליחותו כדיפלומט בפולין בתקופת מלחמת העולם השנייה.

במהלך הטקס הוקרן הסרט "הסודות של אבא", על פי ספרו של הקריקטוריסט מישל קישקה, "הדור השני: דברים שלא סיפרתי לאבא", שאף הגיע לשוחח עם הסגל הזר על הזווית האישית שלו בנושא השואה.

יום השואה הבינלאומי אלי כהן משרד החוץ חסידי אומות העולם פרו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד