י"ב אייר התשפ"ד
20.05.2024
זקן חברי מועצת הרבנות

דרכו האחרונה של הגר"ש אליטוב זצ"ל • תיעוד

בירושלים ליוו למנוחות את הגאון החסיד רבי שמעון אליטוב זצ"ל זקן חברי מועצת הרבנות הראשית וזקן רבני חב"ד שהסתלק לבית עולמו בגיל 86. 'בחדרי חרדים' עם סיקור מההספדים ומסע הלוויה בהשתתפות מאות בראשות גדולי התורה

דרכו האחרונה של הגר"ש אליטוב זצ"ל • תיעוד
הלווית הגאון רבי שמעון אליטוב זצ"ל צילום: קובי הר צבי ושלומי כהן

מאות ידידים ותלמידים ליוו למנוחות את הגאון רבי חיים שמעון גד אליטוב זצ"ל, זקן חברי מועצת הרבנות הראשית וזקן רבני חב"ד שהתסלק היום לבית עולמו בגיל 86.

במסע הלווי שיצא מבית החיים סנהדריה דיברו הרבנים הראשיים לישראל ורבנים חשובים נוספים. ראשון הספיד בן דודו של הרב אליטוב, הגאון רבי ראובן אלבז, חבר מועצת חכמי התורה שסיפר על עבודה משותפת שלהם בקירוב לבבות בישיבת אור החיים בירושלים ולאחר מכן בישיבת עוז מאיר חב"ד.

אחריו דיבר ידידו האישי, הגאון הרב טוביה זילברשטרום רב שיכון חב"ד בירושלים שתיאר את היותו של הרב אליטוב עמוד התורה של בית הכנסת בשיכון, עמוד התפילה, עמוד העבודה ועמוד גמילות החסידים. כמה ויתר על מידותיו וכמה תרם בסתר לנזקקים. את דבריו חתם בתיאור מדת התקשרותו ודביקותו ברבי.

אחריו דיבר הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף וסיפר על עבודה של 10 שנים משותפות ברבנות הראשית לישראל. את אהבתו וקיבתו של אביו מרן הרב עובדיה יוסף אליו. את תקיפותו בנועם במועצת הרבנות וכך שהכל שמעו לדבריו. ועל היותו מייצג נאמן לעמדות הרבי מליובאוויטש ברבנות.

אף הרב הראשי לישראל ונשיא בית דין הגדול, הגאון הרב דוד לאו דיבר נרגשות על עבודתם המשותפת ועל כך שכה יחסר הוא. הגאון הרב דוד יוסף חבר מועצת חכמי התורה דיבר נרגשות על הקשרים של אביו עם הרב אליטוב.

הגאון הרב יצחק אייזיק לנדא, רב העיר בני ברק דיבר נרגשות על הכרת הטוב שיש לו לרב אליטוב בפועלו לרבנות בני ברק. וביקש. כשתעלה לשמים תיכנס להיכלו של הרבי מליובאוויטש ותבקש על הגאולה האמיתית והשלימה במהרה.

הגאון הרב שמואל אליהו רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית דיבר על הידידות בין המשפחות עוד מהעיר העתיקה בירושלים לפני מלחמת העולם השניה.

הרב מנחם מענדל גלוכובסקי סגן מזכיר בית דין רבני חב"ד דיבר על עבודתו הרבה של הרב אליטוב בשליחות הרבי מליובאוויטש בחינוך ילדי ישראל ברשת אהלי יוסף יצחק בערי השדה.

יו"ר תנועת ש"ס ח"כ אריה דרעי דיבר נרגשות על הכרת הטוב שיש לו לרב אליטוב על פועלו ברבנות בארץ הקודש.

נציגי המשפחה, החתן הרב אליהו אסולין שליח הרבי ורב בית אליעזר בחדרה והבן הרב יוסף יצחק אליטוב סיפרו נרגשות בשם המשפחה על אביהם היקר.

כמו כן נכחו בלוויה רבנים ואישי ציבור נוספים. ביניהם: הרב רלבג והרב שפירא חברי מועצת הרבנות הראשית לישראל, השר לענייני הדת מיכאל מלכיאלי. ראש העיר ירושלים משה ליאון. הרב דוד ועקנין רב העיר מנחמיה, הרב שמעון אלמליח רב העיר חיפה ועתלית, הדיינים הרב אליעזרוב, הרב חביב, הרב יהודה רבינוביץ. ראשי הישיבות הרב גרבוז והרב גולדבלום. רבני וחסידי חב"ד בירושלים ועוד רבים.

שמעון אליטוב הלוויה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד