י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
סילמן התנגדה

הממשלה אישרה את ביטול המס על החד פעמי

בוטל צו המיסוי על כלים חד פעמיים בישיבת הממשלה. השר סמוטריץ': "קורא לאזרחי ישראל לבדוק מול הקמעונאים ובעלי המכולות את הורדת מחיר החד פעמי". השרה סילמן התנגדה

הממשלה אישרה את ביטול המס על החד פעמי
מוצרי חד פעמי צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הממשלה אישרה היום (ראשון) את ביטול המס על החד פעמי. זאת בהמשך להנחייתו של שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ולאחר שהצו פורסם להערות הציבור, כפי שדווח לראשונה ב'בחדרי חרדים'. השר סמוטריץ' אמר: "הבטחנו וקיימנו. אני קורא לאזרחי ישראל לבדוק מול הקמעונאים ובעלי המכולות את הורדת מחיר החד פעמי, המאבק ביוקר המחיה זה מאבק של כולנו".

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, התנגדה בממשלה לביטול המיסוי על כלים חד פעמיים ואמרה: "אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על ההחלטה היום בישיבת הממשלה להביא חלופה תוך שישה חודשים יחד עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' לצמצום הצריכה של הכלים החד פעמיים. אנו נגבש חלופה מיטיבה ונכונה לכלל אזרחי מדינת ישראל"

סילמן הוסיפה: "מלכתחילה מדינת ישראל הייתה צריכה להוביל מהלך הדרגתי ונכון של שינוי היוצר תהליכים ולא להנחית החלטה שמעוררת אנטגוניזם כלפי ציבור מסוים. מאחר והמס הוכיח את עצמו והביא להפחתה משמעותית בצריכה ולצמצום הנזקים הסביבתיים והבריאותיים שנגרמים מהשימוש בכלים חד פעמיים ומתוך מחויבות לסביבה ולבריאות הציבור אין לבטל מיסוי זה ללא חלופה ראויה".

סילמן ציינה: "אני ערה להסכמים הקואליציוניים ולמחויבות של חברי הממשלה לקיומו. בשבועות האחרונים ירדתי לעומקם של דברים ונחשפתי ביתר שאת לנזקים העצומים של הכלים החד-פעמיים בכלל הרבדים הסביבתיים והבריאותיים".

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני בירך על ביטול המס: "אני מברך את שר האוצר בצלאל סמוטריץ' על החלטת הממשלה לבטל סופית את 'מס ליברמן' על הכלים החד פעמיים שנועד לפגוע בראש ובראשונה במגזר החרדי. זה היה אחד ההתחייבויות שלנו שנעשה עם הקמת הממשלה, ואכן העברנו בשבוע שעבר בוועדת הכספים את המקור התקציבי לביטול המס והיום זה בוטל סופית ואני שמח על כך".

כזכור, בהתאם להחלטת ממשלה 261 מיום 1 באוגוסט 2021 בעניין הפחתת השימוש בכלים חד-פעמיים מפלסטיק, החל מנובמבר 2021 מוטל מס קניה בשיעור של 11 ₪ לק"ג על כלי פלסטיק ו- 3.3 ₪ לק"ג על כלים חד- פעמיים מנייר המכילים פלסטיק, החלטה זו בוטלה.

 

גזירת החד פעמי בצלאל סמוטריץ עידית סילמן הורדת מיסים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 14 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד