ו' ניסן התשפ"ד
14.04.2024
"עצוב כל הדבר הזה"

פראמדיק מד"א שהגיע ראשון לשני הפיגועים

פאדי דקידק, פרמדיק מד"א, תושב שכונת בית חנינא בירושלים הגיע ראשון לזירות שני הפיגועים בעיר בנווה יעקב ובעיר דוד. בראיון ל-103FM תיאר "הרגשות קשים" וטען: "הגעתי תוך דקה לזירה"

פראמדיק מד"א שהגיע ראשון לשני הפיגועים
פראמדיק מד''א פאדי דקידק צילום: מתוך שידורי ערוץ 12

פאדי דקידק, פרמדיק מד"א משכונת בית חנינא בירושלים, היה הראשון שהגיע לשתי זירות הפיגוע המדממות בשכונת נווה יעקב ולמחרת סמוך לעיר דוד בבירה. בשיחתו עם ניסים משעל וענת דוידוב ברדיו 103fm, סיפר על המתרחש.

"כל המטרה היא באמת להציל חיים ושאנשים יהיו בריאים. אני חושב שהאוכלוסייה היום, במיוחד האוכלוסייה שמסביבנו, האוכלוסייה הערבית, מאוד מעריכים ומאוד מכבדים את הצלת החיים, במיוחד מד"א".

לדבריו, "זה באמת מה שעוזר לנו היום להגיע לכל מקום ולהציל חיים ולתת יד ועזרה לכל מי שצריך. היום, אנחנו, כאנשים שעוסקים ברפואה, מוכרים ואנשים יודעים מה המהות שלנו שזו המהות של הארגון שלנו וזה מה שכן יכול להקל עלינו, שיש לנו תמיכה בהצלת חיים".

פאדי גם ציין כי הכיר את הקצין שנפצע בפיגוע ליד עיר דוד, "הוא חבר טוב שלנו. מתנדב שלנו בארגון מד"א".

מה אמרו לך החברים שלך בבית חנינא?

"אני יכול להגיד לך שהמשפחה שלי והחברים שלי וכל האנשים שנפגשתי איתם עד רגע זה, מאוד אהבו את זה שערבי ממזרח ירושלים מגיע ראשון לזירות אירועים מסוג זה ומציל חיים, ואלה באמת כל מיני אמירות שמעודדות אותי ואת שאר חבריי, שכמוני, ערבי ממזרח ירושלים, מציל חיים. זה באמת משהו שמחמם את הלב. אנחנו מבינים שהיום יש איזשהו שינוי מחשבתי כלשהו אצל האנשים".

אצל מי השינוי?

"אני חושב שהשינוי מתחיל מאיתנו. אנחנו התחלנו בשינוי, במשפחות שלנו, באנשים שלנו. אנחנו למעשה הראינו להם את הצד השני של המטבע, כמה שהוא טוב. זה אחד הדברים שכן נותנים תקווה למחר יותר טוב".

מצד שני, אתה רואה ילד בן 13 לוקח אקדח ויורה.

"עצוב. אני לא יודע להגיד לך מה הנסיבות, אבל עצוב כל הדבר הזה. אני מאמין בסופו של דבר שהצלת חיים זה הגשר שיכול לחבר בין כל העמים, זה משהו שכן יכול לקחת אותנו למקום אחר לגמרי".

לקראת סיום השיחה, התייחס לטענות על הגעה מאוחרת של המשטרה לזירת הפיגוע. "אני הגעתי תוך דקה. מרגע קבלת האירוע אצלנו במוקד המבצעי, הגעתי תוך דקה אם לא פחות, וכבר המשטרה היו במקום. הם אלה שלמעשה נתנו לנו אישור להיכנס לזירה".

פראמדיק מגן דוד אדום הפיגוע בנווה יעקב עיר דוד פיגועים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד