י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
מוכנות לשעת חירום

בבני ברק תרגלו: עשרות נפגעים מדומים עקב שריפה במוסד 'עלה'

בבני ברק נערך אמש (שני) תרגיל היערכות רחב היקף ומוכנות לשעת חירום בהשתתפות צוותי הרפואה של איחוד הצלה, כוחות כיבוי אש, משטרת ישראל וכוחות חירום וביטחון נוספים

בבני ברק תרגלו: עשרות נפגעים מדומים עקב שריפה במוסד 'עלה'

כוחות החירום וההצלה תרגלו תרחיש של שריפה שבעקבותיו אירע אירוע רב נפגעים בבניין מערך הדיור 'בית יהלום' של רשת 'עלה' לילדים ואנשים עם מוגבלויות, הממוקם ברחוב עוזיאל בעיר. התרגיל נערך במבנה הגדול וכן בצירים באזור שכונת ויז'ניץ ובצירים המובילים למרכז הרפואי "מעייני הישועה", לשם פונו הנפגעים המדומים (נפג"מים) - במסגרת התרגיל הוכרז אצלם בבית החולים נוהל אר"ן - מענה לאירוע רב נפגעים (מדומים) שנקלטו במחלקה החדשה לרפואה דחופה, שנחנכה בימים אלה, במרכז הרפואי מעיני הישועה.

ראש סניף איחוד הצלה בני ברק אפי פלדמן וסגנו ישראל אלתר סיכמו: "כארגון מקצועי אחד הדברים עליהם אנו שמים דגש כל העת זה המוכנות שלנו לשעת חירום ולמקרי קיצון. בהתאם לכך ערכנו את התרגיל יחד עם עשרות מתנדבי איחוד הצלה בבני ברק בפיקודו של יחיאל מילר קצין המבצעים של איחוד הצלה בבני ברק, בשיתוף פעולה עם כבאות והצלה לישראל, מעייני הישועה, משטרת ישראל, רשת 'עלה' וכוחות נוספים".

רב רשף אלברט מוניס מפקד המשמרת מכבאות והצלה, תחנת רמת גן מסר: "מטרת התרגיל הייתה לבחון את פעילות הצוות המוסדי באירוע שריפה, והכרת לוחמי האש במבנה מורכב עם אוכלוסייה מיוחדת, על מנת שנוכל להתאים את עצמנו ועבודתנו בשטח לא מוכר ואינו שגרתי.
תחנת רמת גן קיבלה דיווח על מבנה בקומה הרביעית, למקום הגיעו 3 צוותי כיבוי וקצין המשמרת.
עם הגעתם למקום ביצעו הלוחמים פעולות חדירה וחתירה למגע עם מוקד האש אשר החל במיטה באחד החדרים,בהשקעת מאמץ בפינוי נפגעים ברגישות יתרה, יחד עם כונני איחוד הצלה בשטחים אשר אינם מעורבים בשריפה, ובשחרור עשן מן המבנה.
כבאות והצלה למדו מהתרגיל והסיקו מסקנות לאירועים מורכבים, נשמח לשיתופי פעולה נוספים בעתיד!"

הרב יהודה מרמורשטיין, מייסד ומנכ"ל רשת 'עלה': "אני מבקש להודות ולברך את כלל הכוחות שהשתתפו במבצע המיוחד - איחוד הצלה, כיבוי אש, משטרת ישראל ו'מעייני הישועה', ובמיוחד לצוות המסור שלנו ב'בית יהלום', בראשות המנהלת גב' דבורה גלאובר, על התרגיל המושקע והמוצלח. כולנו תפילה שאירוע כזה יישאר רק בגדר תרגיל ולא נזדקק להפעלת המתכונת לשעת חירום, אך עלינו להיות תמיד מוכנים וערוכים מקצועית להצלת חיי אדם וכך אנו פועלים".

ד"ר דורית טקס-מנובה מנהלת המרכז הרפואי 'מעייני הישועה': "המרכז הרפואי מעיני הישועה, הינו חלק ממערך האר"ן של מדינת ישראל, והוא האמון על המענה הרפואי המיידי והראשוני לתושבי בני-ברק והסביבה הן בשגרה והן בחירום. לפיכך מחובתינו להיערך למתן רפואי מיטבי ולתרגל גם מתן מענה לתרחישים של ארועים רבי נפגעים".

איחוד הצלה מעייני הישועה עלה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד