י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024
נתנו תאריך יעד

דיונים נרחבים לקדם את הפטור מוויזות לארצות הברית

צוות האמריקאי בראשות רוברט פסקל, תת המזכיר לנושאים בינלאומיים במשרד להגנת המולדת, האחראי על הצטרפות ישראל לתוכנית הפטור מוויזות לארה"ב, נפגש היום עם בכירי משרד החוץ במטרה לקדם את תוכנית העבודה ולעמוד בדרישות להצטרפות ישראל לתוכנית עד ספטמבר 2023

דיונים נרחבים לקדם את הפטור מוויזות לארצות הברית
אילוסטרציה צילום: pixabay

היום (רביעי) התקיים במשרד החוץ בירושלים דיון מורחב עם הצוות האמריקאי בראשות רוברט פסקל, תת המזכיר לנושאים בינלאומיים במשרד להגנת המולדת, האחראי על הצטרפות ישראל לתוכנית הפטור מוויזות לארה"ב, זאת במטרה לקדם את תוכנית העבודה ולעמוד בדרישות להצטרפות ישראל לתוכנית עד ספטמבר 2023.

שר החוץ אלי כהן נפגש עם שתי המשלחות במהלך הדיון וחזר על מחויבות ישראל לקדם את הליכי החקיקה והדרישות הנוספות, על מנת להגיע לכך שאזרחי ישראל יוכלו לבקר בארה"ב ללא צורך בוויזה עוד לפני סוף שנת 2023.

בפגישה שהתקיימה היום במשרד החוץ, נכחו בין היתר קתרין אנדרוז מהמשרד לביטחון המולדת ואנדרו מילר, הקונסול האמריקאי בשגרירות ארה"ב בישראל, יחד עם הצוות הישראלי בראשות ראש האגף הקונסולרי אייל סיסו ממשרד החוץ ונציגים נוספים מרשות האוכלוסין, המועצה לביטחון לאומי, מכס, משטרת ישראל, המשרד לביטחון לאומי ומשרד המשפטים.

שר החוץ אלי כהן: "כניסה לתכנית הפטור מוויזה של ארה"ב תהיה בשורה משמחת עבור כל אזרחי ישראל. משרד החוץ ימשיך להוביל את המאמצים והתהליכים הנדרשים לשם כך, על מנת שעוד השנה, ישראלים שירצו לבקר בארה"ב יהיו פטורים מוויזה. אני מודה לנשיא ארה"ב ביידן, לשגריר ניידס ולכל הצוותים האמריקנים שמלווים אותנו בתהליך".

אלי כהן ויזה משרד החוץ ארה''ב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד